W związku z prowadzoną przez miasto przebudową ulicy Granicznej od 25 stycznia 2021 r. przystanki ZKM „Graniczna/Lelewela” będą nieaktywne.

Autobusy komunikacji miejskiej linii „3”, „6”, „9” i „10” od 25 stycznia pojadą ulicą Czarnieckiego.

W grudniu rozpoczął się remont ulic Granicznej i Widnej, które do końca roku przejdą kompleksową przebudowę. Miasto pozyskało na ten cel 4 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną chodniki i kolejna w mieście ścieżka rowerowa. Istotną zmianą w organizacji ruchu, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły i usprawnienie w ruchu drogowym, będzie wprowadzenie na skrzyżowaniu ul. Granicznej z ul. Czarnieckiego ruchu okrężnego.

W ramach realizacji zadania miasto planuje ponadto budowę ciągu pieszo-rowerowego od Szkoły Podstawowej nr 7 do Parku Nauki Torus przy wieży ciśnień oraz budowę nowych miejsc parkingowych w pobliżu szkoły.

Prowadzenie prac wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Czasowa organizacja ruchu zakłada odcinkowe ograniczenia w ruchu pojazdów w miarę postępu prac.

Skip to content