16 października na krytej pływalni odbędą się ogólnopolskie zawody pływackie. Organizują je Klub Pływacki Ciechanów, Miasto Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wystartuje ponad 260 zawodników z 21 klubów. Pierwszy raz od lockdownu będzie można wejść na trybuny. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Dzieci i młodzież spotkają się w Ciechanowie na zawodach integrujących kluby pływackie 16 października (w sobotę). Bloki startowe rozpoczną się o godz. 9.00.

Jedym z celów organizacji zawodów jest popularyzacja pływania. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią podczas PowerSwim kibice będą mieli możliwość wejścia na trybuny. To świetna okazja dla rodziców, którzy dbają o dobrą formę fizyczną swoich pociech, aby zachęcić je do determinacji w trenigach. Dzieci i młodzież, które na co dzień korzystają z miejskiej krytej pływalni i uczą się pływać będą mogły przekonać się, że ich wysiłki wkładane treningi mogą niedługo przynieść nie tylko poprawę formy i radość z pływania, ale także medale i nagrody.

Zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi, 2010, 2009, 2008, 2007 oraz 2006 i starsi. Pływacy zostaną rozstawieni seriami według czasów ze Swimrankings od najwolniejszej do najszybszej. Zawody będą rozgrywane według przepisów FINAi PZP, starty odbywać się będą „na zakładkę”.

Do konkurencji PowerSwim zostanie zakwalifikowanych 30 zawodników (5 serii) z najlepszymi czasami na 50m dowolnym, ze Swimrankings, z krótkiego basenu. W finale wystąpi 6 najlepszych zawodników według uzyskanych czasów z eliminacji. Listy startowe zostaną zamieszczone dzień przed zawodami na stronie www.livetiming.pl.

Najlepsi zawodnicy w konkurencjach zostaną uhonorowani medalami i zdobędą nagrody: specjalistyczne plecaki oraz sprzęt do pływania.

Skip to content