Dobiegła końca kompleksowa przebudowa dwóch ulic na osiedlu „Przemysłowe”. Na ul. Granicznej i Widnej wymieniona została nawierzchnia. W ramach inwestycji wybudowano też nowe chodniki i kolejną w mieście ścieżkę dla rowerzystów. Przy szkole powstało rondo i dodatkowe miejsca parkingowe. Pojawiło się nowe oświetlenie.

Miasto przebudowało ul. Graniczną na odcinku od ul. Płockiej do ul. Widnej, a ul. Widną od skrzyżowania z ul. Graniczną do Przytorowej. Na obu drogach ułożono nowe nawierzchnie asfaltowe. Ustawiono oznakowanie pionowe i wymalowano poziome.

Ponadto wzdłuż ul. Granicznej powstała ścieżka dla rowerzystów. W ramach inwestycji wybudowane zostały też chodniki dla pieszych.

Obie ulice mają już nowe oświetlenie. Dodatkowo, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych przy pasach zamontowano tzw. kocie oczka.

Na skrzyżowaniu ul. Granicznej z ul. Czarnieckiego wybudowano rondo i wprowadzono ruch okrężny. W rejonie Szkoły Podstawowej nr 7 miasto utworzyło kolejnych 10 miejsc parkingowych. Wybudowano tam też drogę manewrową.

Na przeprowadzenie modernizacji ulic władze miasta pozyskały 4 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego na rok 2020”. Wartość całego zadania to 5,6 mln zł.

– Oddajemy mieszkańcom kolejne zmodernizowane drogi. Ul. Graniczna jest szczególnie istotna z powodu sąsiedztwa szkoły podstawowej. Ta inwestycja wzmacnia bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz komfort jazdy kierowców. Drogi są teraz nie do poznania w stosunku do tego, co było tu wcześniej. Mamy przyjazną, odnowioną, estetyczną przestrzeń, z której już mogą w pełni korzystać mieszkańcy Ciechanowa. Inwestycje są dla miasta priorytetem, dlatego przygotowujemy się do kolejnych zadań – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Na nowym rondzie pojawi się też zieleń. Z uwagi na warunki pogodowe zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie kompozycji nowych nasadzeń wieloletnich zostanie wykonane wiosną 2022 r. Miasto przygotowuje postępowanie mające na celu wyłonienia wykonawcy tych prac.

Po zakończeniu modernizacji obu ulic Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie wznowiło odbiór odpadów bezpośrednio z posesji mieszkańców.

Na tym samy osiedlu jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drogi dojazdowej do Parku Nauki Torus przy wieży ciśnień. Ze Szkoły Podstawowej nr 7 będzie można dojechać tam również rowerem. Już trwają prace przygotowawcze związane z rozpoczęciem budowy sieci kanalizacji deszczowej. Droga i ciąg pieszo-rowerowy powstaną do połowy 2022 r.

Skip to content