Na basenie MOSiR przy ul. 17 Stycznia zmodernizowano szatnie damskie, męskie, rodzinne i te, z których korzystają ratownicy. Miasto zamontowało system nowoczesnych, zamykanych elektronicznie szafek. Wyremontowano ściany i podłogi. Był to pierwszy remont w strefie szatni od ponad 20 lat. Wymieniono też windę dla osób niepełnosprawnych.

Remont szatni to kolejny etap prac zrealizowanych przez miasto na krytej pływalni MOSiR. Prace przeprowadzone w ostatnich tygodniach w pierwszej kolejności objeły ściany i podłogi. Zniknęły stare, zużyte szafki zamykane na kluczyki, a na ich miejsce zamontowano 160 nowoczesnych, podwójnych szafek otwieranych na czytnik umieszczony w pasku na rękę. Instalacja systemu elektronicznego dostępu do szafek wymagała wykonania okablowania, montażu magistrali komunikacyjnej, podłączenia i konfiguracji.

Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało środki finansowe w wysokości 200 tys. zł w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021.

– Przebieralnie w nowej formule gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Nowe szatnie w połączeniu z wyremontowaną w ubiegłym roku strefą pryszniców z pewnością są ważnym elementem, który może zachęcić mieszkańców i przyjezdnych do odwiedzenia ciechanowskiej krytej pływalni – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Natyski i sanitariaty przeszły metamorfozę w ubiegłum roku, także przy wsparciu finansowym samorządu Mazowsza.

Poza unowocześnieniem strefy przebieralni i pryszniców kryta pływalnia w Ciechanowie zyskała też nową windę. Można nią wjechać na wszystkie poziomy pomieszczeń budynku. Dzięki temu miejsce jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, które korzystają z basenu m.in. w celach rehabilitacyjnych.

Skip to content