W miejskiej hali sportowej przy ul. 17 Stycznia w dniach 22-24 października odbędzie się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Masters Cup 2021. Zawody od kilku lat należą do najliczniej obsadzonych w Europie Środkowej. W tym roku udział zapowiedziało ponad pół tysiąca zawodników.

Międzynarodowy turniej sportów walki odbędzie w Ciechanowie odbędzie się już po raz piętnasty. Od 2007 r. jesienią do miasta przyjeżdżają najlepsi zawodnicy Taekwon-do z wielu państw. W XV edycji turnieju planowany jest udział około 500 zawodników, którzy przyjadą z Gruzji, Szwecji, Łotwy oraz całej Polski.

Ciechanów, oprócz licznej grupy młodych adeptów, będzie reprezentowała m.in. Karolina Królikowska, która otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski Juniorek na listopadowe Mistrzostwa Europy w Hiszpanii.

W najbliższy piątek (22 października) w godzinach popołudniowych odbędzie się rejestracja i ważenie zawodników. Dzień później (sobota 23 października) między godz. 9.00 a 13.00 rywalizować będą seniorzy, seniorzy starsi, juniorzy, juniorzy młodsi. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi 23 października (w sobotę) o godz. 13.00. Po uroczystościach do godz. 18.00 kontynuowane będą starty. Dekoracje odbędą się w trakcie zawodów

W niedzielę 24 października od godz. 9.00 do 18.00 będą trwały zawody dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Zawody przy wsparciu Urzędu Miasta współorganizuje MOSiR Ciechanów oraz Polski Związek Taekwon-do Urząd Miasta. Ich organizację umożliwił też Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy.

Skip to content