Szczepienia przeciw COVID-19 będą wykonywane w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego. Miasto tworzy masowy punkt szczepień we współpracy z Centrum Medycznym Arnica. Po uzyskaniu niezbędnych zgód administracji rządowej i otrzymaniu szczepionek, dziennie będzie możliwe podanie dawki co najmniej 400 osobom.

Trwają intensywne prace przygotowawcze do uruchomienia w jak najszybszym terminie punktu szczepień masowych w Ciechanowie. Na ten moment nie ma jednak jeszcze rozporządzenia rządu określającego szczegółowo wytyczne, co do funkcjonowania takich miejsc.

– Jesteśmy przygotowani, aby rozpocząć masowe szczepienia mieszkańców Ciechanowa, ale też całego powiatu. Nie tracimy czasu i bierzemy sprawy w swoje ręce, bo naszym celem jest zabezpieczenie lokalnej społeczności. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą mazowieckim, z którym ustalamy szczegóły dotyczące organizacji i uruchomienia szczepień w miejskim punkcie. Musimy mieć świadomość, że im szybciej odporność uzyska większość społeczeństwa, tym szybciej wróci normalne życie społeczno-gospodarcze. Konkretny termin uruchomienia punktu jest jednak uzależniony od rządowych decyzji. My mamy już teraz przygotowaną kadrę medyczną i pomocniczą, aby ruszyć z masowymi szczepieniami tuż po świętach. Czekamy na wytyczne, szczepionki i zielone światło – mówi sekretarz miasta Adrianna Saganek, odpowiedzialna za koordynację uruchomienia punktu.

Miasto nawiązało współpracę z podmiotem medycznym, który będzie realizował szczepienia. Będą je wykonywały zespoły szczepienne NZOZ Rodzina Adam Olszewski Spółka Jawna.

Poza zapewnieniem kadry medycznej, rolą miasta jest organizacja miejsca wykonywania szczepień, w tym odpowiednie wyposażenie go oraz zapewnienienie obsługi niemedycznej. PSM musi być miejscem powszechnie dostępnym, odpowiednio oznaczonym, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń, mebli oraz zaplecza sanitarnego.

Przygotowany przez miasto we współpracy z NZOZ masowy punkt szczepień będzie musiał przejść pozytywną weryfikację Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Aby umożliwić wykonanie jak największej liczby iniekcji w krótkim czasie, Samorządowy Punkt Szczepień Masowych w Ciechanowie będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00.

Szybkość uruchomienia punktu szczepień zależy od dostaw szczepionek oraz uzyskania wymaganych zgód, w tym przyjęcia przepisów wykonawczych przez administrację rządową.

Skip to content