Ul. Opinogórska przechodzi kompleksowy remont. Będzie miała nową nawierzchnię, oświetlenie oraz ciąg pieszo-rowerowy. Dziś na budowie z przedstawicielami ogrodów działkowych spotkał się prezydent Krzysztof Kosiński. Na ich wniosek z 56 do 76 została zwiększona liczba planowanych do wybudowania miejsc parkingowych przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Ul. Opinogórska jest remontowana na długości 1,1 km między ul. Pułtuską a Kącką. Na wniosek właścicieli ogródków działkowych prezydent przychylił się do wprowadzenia zmian do dokumentacji, które pozwolą na zwiększenie liczby nowych miejsc postojowych. Przy bramie nr 2 powstanie dodatkowo 12 miejsc do parkowania aut, 8 miejsc miasto wybuduje przy bramie nr 3. Ponadto między bramą 2 i 3 powstanie chodnik o długości 108 m.

– Realizujemy tę inwestycję w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, w tym działkowców. Modernizacja ul. Opinogórskiej znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo m.in. setek osób, które korzystają z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „SONA”. Na ukończeniu jest budowa parkingów, a w związku z wnioskiem działkowców powiększamy liczbę miejsc postojowych. Bliski ukończenia jest już kolejny w mieście ciąg pieszo-rowerowy, który połączy ul. Pułtuską z Kącką. Prace są zaawansowane,a jeśli pogoda pozwoli to zakończą się w tym roku – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Remont drogi umożliwi separację strumieni ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Ułożony będzie nowy asfalt, wybudowane będzie nowe oświetlenie i zatoki autobusowe.

Aby zapewnić dojazd do sąsiadujących z terenem inwestycji bloków mieszkalnych prace realizowane są etapowo. Aktualnie na ukończeniu są roboty brukarskie, kanalizacyjne i elektryczne na odcinku od strony ul. Kąckiej do bloków. W tej chwili można do nich dojechać od ul. Pułtuskiej.

Kontynuowane są prace ziemne związane z układaniem warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnię asfaltową oraz prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych.

W celu montażu nowego oświetlenia ułożono kable oświetleniowe i przebudowano kolizję z kablami SN. Trwa montaż słupów oświetleniowych. W przyszłym tyg. planowane jest zakończenie budowy zatok autobusowych.

Skip to content