Ciechanowski Klub Sportów Walki Szwejkowski & Reduch jest pomysłodawcą i realizatorem projektu dedykowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. „Super uczeń” to zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami samoobrony. Będą trwały do połowy grudnia.

Zadanie otrzymało dotację miejskiego samorządu. Celem zajęć jest aktywizacja i rozwój psychoruchowy dzieci. Treningi są ukierunkowane na ogólną sprawność cech motorycznych na bazie Taekwondo ITF oraz naukę elementów samoobrony i zachowań w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem organizmu człowieka. Nauczą się też pracy w grupie, dyscypliny, organizowania czasu oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

Do udziału zgłosiło się 70 osób. Godzinne treningi prowadzone są trzy razy w tygodniu w trzech grupach. Uczniowie klas 1-3 ćwiczą w sali gimnastycznej przy ul. Wiklinowej 4,uczniowie klas 4-8 – w sali przy ul. 17 Stycznia 17.

Zajęcia prowadzą instruktorzy taekwondo z kilkunastoletnim doświadczeniem, posiadający wykształcenie pedagogiczne. To mistrzowie świata, Europy i Polski: Piotr Szwejkowski – IV Dan taekwondo ITF, trener II klasy kapitan kadry narodowej, koordynator kadry wojewódzkiej Warmii i Mazowsza, wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski; Andrzej Reduch – III Dan taekwondo, instruktor TKD Tigers, wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski oraz Olga Szwejkowska I Dan, instruktorka TKD Tigers, rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, medalistka mistrzostw Polski, pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny.

Skip to content