W ramach dotacji udzielonej przez miasto dzieci i młodzież trenujący w klubach sportowych wypoczywają w okresie wakacyjnym na zorganizowanych półkoloniach w Ciechanowie, korzystając z bazy sportowej. 3 kluby zorganizowały też turnusy wyjazdowe dla podopiecznych.

Na terenie Ciechanowa letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w te wakacje organizują 3 kluby piłkarskie: Akademia Piłkarska Ciechanów, Miejski Klub Sportowy Ciechanów i Stowarzyszenie Akademia Piłki Nożnej OLIMP Ciechanów. Na półkoloniach rekreację i integrację z rówieśnikami połączono z kontynuowaniem pracy nad dobrą formą fizyczną. Zajęcia są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane klubom przez rodziców i opiekunów.

– Wsparliśmy 6 klubów sportowych, które złożyły propozycje organizacji zajęć dla dzieci w ramach otwartego konkursu ofert. Dzieciaki korzystają z bazy sportowej, mają doskonale zorganizowany czas, pracują nad formą fizyczną i charakterem, o co dbają trenerzy. Takie zajęcia są szczególnie ważne w bieżącym roku, po bardzo długim zamknięciu dzieci w domach z ograniczonym kontaktem z rówieśnikami. Korzystają też rodzice, którzy mogą kontynuować aktywność zawodową, kiedy ich pociechy są na półkoloniach. Już niebawem w mieście ruszą kolejne projekty inwestycyjne, które rozwiną zaplecze sportowe. Będziemy realizowali je na stadionie i na krytej pływalni – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Aktualnie klub piłkarski APN OLIMP prowadzi „Wakacyjną strefę futbolu”. Od 26 lipca każdego dnia między godz. 8.00 a 15.00 uczestnicy uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych oraz treningach specjalistycznych – piłkarskim i korekcyjnym (zajęcia z fizjoterapeutą, które pomagają dbać o właściwą postawę). Między treningami organizowane są też wycieczki, wyjcia na basen, kręgle i do kina.

Akademia Piłkarska Ciechanów na zajęciach „APC Summer Camp” prowadzi po dwie sesje treningowe dziennie. Poza intensywną pracą nad formą pod okiem trenera dzieci mogą pójść razem do kina czy pograć w futsal.

W II połowie sierpnia półkolonie zorganizuje MKS Ciechanów. Wezmą w nich udział dzieci od 4 do 16 roku życia. Zajęcia będą odbywały się na miejskich obiektach sportowych.

Dotacje miasta umożliwiły 3 klubom organizację wyjazdów dla dzieci i młodzieży poza Ciechanów.

Członkowie klubu TKKF Promyk Ciechanów pojechali w lipcu na obóz rekreacyjno-sportowy w Zakopanem. To zasłużony wypoczynek dla wychowanków klubu, którzy zakończyli rok szkolny z licznymi medalami. W wakacje trenowali w górach mieszkając w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Krzeptówkach pod Giewontem.

Z wypoczynku nad morzem powróciło już 47 podopiecznych Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, który zorganizował „Letnią Szkołę Karate Dąbki” już po raz czwarty.

Trzeci wyjazd wakacyjny dla dzieci z miasta zorganizuje LKS Matsogi Ciechanów, który zabierze młodych uczniów na Letnią Akademię Taekwon-do na Mazurach.

Większość klubów sportowych prowadzi nabory przez cały rok. Część zajęć rozpoczyna się we wrześniu. Rodzice i opiekunowie zainteresowani dołączeniem dziecka do grup, które intensywnie pracują nie tylko nad rozwojem fizycznym, ale też tężyzną charakteru oraz pomagają kształtować właściwe zachowania dzieci z rówieśnikami, mogą kontaktować się bezpośrednio z trenerami.

Skip to content