Od pierwszego dnia wakacji (26 czerwca) pod opieką ratowników będzie można korzystać z miejskiego kąpieliska „Krubin” i odkrytego basenu przy ul. Kraszewskiego. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczać kajaki i rowery wodne na Krubinie oraz kajaki na rzecze Łydyni. Na terenie obiektów otwarte zostaną punkty gastronomiczne. W okresie wakacji WOPR zorganizuje zajęcia o bezpieczeństwie w wodzie, a MOSiR bezpłatne lekcje pływania dla 200 uczniów ciechanowskich szkół.

W ostatnią sobotę czerwca rozpoczyna się miejski sezon dla amatorów plażowania i pływania pod chmurką.

Teren kąpieliska na Krubinie, jak co roku, zostanie objęty dozorem ratowników WOPR od końca czerwca. Od 26 czerwca kąpielisko będzie funkcjonowało codziennie w godz. 11.00-19.00. Poza korzystaniem z akwenu, w soboty i niedziele możliwe będzie bezpłatne wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych. Szeroka, piaszczysta plaża mieści też atrakcje dla dzieci i boisko do siatkówki. Na Krubinie można też pospacerować po wyremontowanych alejkach. Jak w latach ubiegłych, dostępne będą też stoły piknikowe, przy których zlokalizowana zostanie strefa gastronomii. Przy kąpielisku znajduje się stacja Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, którym nad wodę można dojechać z kilku punktów miasta.

Odkryty basen przy ul. Kraszewskiego będzie czynny codziennie, w godz. 11.00-19.00. Zabawy w wodzie po nadzorem ratowników WOPR urozmaici pływający tor przeszkód, który składa się m.in. z rampy o wymiarach 2 x 2 m, pływającej drabinki o długości 6 m, wieży do skakania z 6 metrową zjeżdżalnią, 6 metrowego „ronda” i elementu do wspinaczki. Dostępne będą też zjeżdżalnie, które w ubiegłym roku z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie mogły służyć kąpiącym. Cena builetu normalnego, jak w ubiegłym roku, wyniesie 5,40 zł, a ulgowego 3,25 zł.

Od 26 czerwca ruszy też kolejny sezon kajakowy na Łydyni. Bezpłatne spływy to projekt wybrany przez mieszkańców w ramach ogólnomiejskiego projektu obywatelskiego. Będą organizowane w każdy wakacyjny weekend. Ponad 4-km trasa rozpoczyna się w pobliżu ul. Rybnej i prowadzi do ul. Augustiańskiej. Czas spływu uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina. Do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych. Aby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do WOPR (tel. 515 967 238). Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w okresie wakacji wesprze rodziców w przygotowaniu dzieci do bezpiecznego korzystania z kąpielisk i basenów oraz udziału w spływach kajakowych. Projekt „Bezpieczny rodzic i dziecko” zostanie zrealizowany w ramach otwartego konkursu ofert miasta w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Spotkania z ratownikami będą odbywały się w 15 osobowych grupach.

W tym roku możliwe będzie też zapisanie dzieci na bezpłatną naukę pływania. Kursy dla uczniów II i III klas miejskich szkół podstawowych będą prowadzone na krytej pływalni MOSiR. Zajęcia w 15 osobowych grupach poprowadzą instruktorzy nauki pływania. W projekcie może wziąć udział łącznie 200 dzieci. Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_ChSx4se4-oj4HH5aokMTFZemudhelA6lwYXnIYBaQC9OXQ/viewform?fbclid=IwAR1W1YDmA7WzIwiKF9KhtVOfoHTfO6MKUbcE_fEspvgv6il7qYRHO0M1EEI.

Skip to content