W sobotę 26 czerwca mieszkańcy, którzy dostarczą do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych elektroodpady otrzymają w zamian sadzonki roślin miododajnych. Przygotowano 20 różnych rodzajów roślin i ziół o różnorakich barwach i zapachach.

Celem prowadzonej już po raz kolejny akcji jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie poprzez realne działania służące poprawie jakości ich życia.

Mieszkaniec, który przyjdzie w sobotę do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej 83, za określoną ilość dostarczonych przez siebie odpadów z danego rodzaju surowca otrzyma kupony. Na miejscu zostaną wymienione na sadzonki roślin miododajnych – ziół lub kwiatów.

Mały sprzęt (np. suszarka, mikser) to 1 kupon (2 rośliny). Sprzęt średni (np. mikrofalówka, telewizor, komputer) to 2 kupony (4 rośliny), a sprzęt o dużych gabarytach (np. lodówka czy pralka) umożliwi otrzymanie 3 kuponów, czyli 6 roślin. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 6 kuponów.

Będzie można otrzymać: rozchodnik nicejski ‘Gold’, lubianą przez motyle budleję Dawida MIX, kocimiętkę ‘Six Hills Giant’, szałwię omszoną ‘Salute White’, ‘Salute Deep Blue’ i ‘Caradonna’ oraz lebiodkę pospolitą ‘Thumble’s Variety’. Dostępne będą też żółte liliowce ‘Stella de Oro’ oraz ‘Frans Hals’, fioletowe krwawniki pospolite ‘Apple Blossom’ i czerwone krwawniki ‘Paprika’. Za odpady będzie można otrzymać też pęcherznicę kalinolistną ‘Zdechovice’, tawułę japońską w odmianach ‘Pygmaea Alba’, ‘Goldflame’ oraz ‘Dart’s Red’, jak również pysznogłówki: ‘Jacob Cline’ i ‘Schneewolke’. W ramach akcji dostępne będą także mięta pieprzowa ‘Multimentha’ oraz melisa lekarska.

Zamiana odpadów na kupony przy jednym stanowisku i następne zamiana kuponów na sadzonki przy drugim stanowisku odbioru usprawni przeprowadzenie akcji. Mieszkańcy będą mogli wybrać gatunek oraz zasięgnąć informacji na temat poszczególnych rodzajów roślin.

Akcja „Sadzonka za odpady” odbędzie się w godzinach od 10.00 do 15.00. Czas trwania akcji może zostać skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania przygotowanych roślin. Szczegóły określone są w opublikowanym poniżej regulaminie.

Skip to content