W poniedziałek 26 kwietnia rozpocznie działalność stworzony przez miasto we współpracy z Centrum Medycznym Arnica punkt sczepień przeciw COVID-19. Szczepienia będą wykonywane w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego. Dziennie będzie możliwe szczepienie co najmniej 400 osób, jednakże jest to uzależnione od liczby dostarczonych przez administrację rządową dawek szczepionki.

Przygotowany przez miasto we współpracy z NZOZ punkt szczepień przeszedł pozytywną weryfikację Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczepienia rozpoczną się 26 kwietnia.

–  Zorganizowany w hali sportowo-widowiskowej punkt szczepień został przygotowany w niespełna tydzień. Byliśmy gotowi do uruchomienia go już po świętach. W tej chwili mamy potencjał, aby szczepić ponad 400 osób dziennie. Tempo szczepień jest jednak zależne od rządowych dostaw szczepionek – mówi sekretarz miasta Adrianna Saganek, odpowiedzialna za koordynację uruchomienia i funkcjonowania punktu.

Aby umożliwić wykonanie jak największej liczby iniekcji w krótkim czasie, Punkt Szczepień Powszechnych w Ciechanowie będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00. W przypadku zmniejszonej dostępności szczepionek z dostaw rządowych punkt będzie zamykany po wyczerpaniu wszystkich dostępnych na dany dzień dawek.

W PSP zaszczepione będą mogły zostać osoby, które już dokonały rejestracji na szczepienie. Potwierdzenie miejsca i terminu powinny otrzymać drogą smsową na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.

Rejestracja na szczepienie, zgodnie z wytycznymi rządu, jest możliwa na 4 sposoby:

1. przez całodobową i bezpłatną infolinię – 989
2. elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
3. poprzez SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
4. przez kontakt z punktem szczepień (tel. 502 712 416).

Wszelkie informacje są udostępnione na stronie internetowej
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

W punkcie szczepień przy ul. Kraszewskiego nie będzie możliwości dokonania zapisu na szczepienie osobiście. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańcy są proszeni o niegromadzenie się przed wejściem do punktu oraz przybywanie na wyznaczoną przy zapisie na szczepienie godzinę.

Skip to content