Od jutra (1 kwietnia) rozpoczyna się sezon rowerów miejskich. Do dyspozycji będzie 96 rowerów zlokalizowanych w dziesięciu stacjach.

Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z jednośladów od 1 kwietnia do końca października. Rowery będą dostępne całodobowo, każdego dnia w tygodniu. Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów oraz cennik nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku.

Wypożyczanie jest możliwe przy pomocy terminali umieszczonych na wszystkich 10 stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego lub poprzez aplikację Nextbike na telefony komórkowe.

Aby korzystać z systemu należy założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: www.ciechanowskirower.pl lub poprzez aplikację.

Rowery wypożycza się na stacjach. Aby wypiąć rower z elektrozamka należy postępować zgodnie z instrukcjami na terminalach lub w aplikacji mobilnej na telefonie.

Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji.

Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl.

Rowery będą dezynfekowane. Za przeprowadzenie dezynfekcji zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi odpowiedzialny jest operator systemu, który będzie przeprowadzał ją w trakcie wizyt na stacjach. Podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników.

Firma Nextbike Polska, odpowiedzialna za miejskie rowery w Ciechanowie, zachęca do przemieszczania się jednośladami przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny, w tym do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt oraz noszenia rękawiczek.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu rowery były zebrane do przechowania na okres zimowy. Przeszły też przeglądy techniczne i wymagane naprawy.

Skip to content