Między 11 a 13 czerwca w mieście odbędą się dwie duże imprezy dla pasjonatów rowerów: ultramaraton kolarski Mazowiecki Gravel i Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Będą okazją do kibicowania najlepszym kolarzom, ale także spróbowania swoich sił w wyścigach dla amatorów. Przewidziano również wyścigi dla dzieci. Warsztaty o tematyce rowerowej przygotował też Park Nauki Torus. Zapisy już trwają.

Mazowiecki Gravel to pierwszy ultramaraton organizowany dookoła Mazowsza. Jego uczestnicy wystartują z Warki i pojadą szeroką pętlą wokół Warszawy. Do pokonania będzie 528 km w maksymalnie 64 godziny. Trasa biegnie w większości po drogach nieutwardzonych, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami urzekające krajobrazy województwa i m.in. historyczne zamki.

Na 200 kilometrze trasy kolarze przejadą przez Ciechanów. Od piątku 11 czerwca od godz. 14.00 do soboty 12 czerwca do godziny 10.00 czynna będzie strefa kibica, w której uczestnicy wyścigu będą mogli spotkać się z kibicami, wypocząć i zjeść posiłek regeneracyjny. MOSiR Ciechanów organizuje punkt, w którym kolarze będą mogli przenocować przed kolejnym etapem wyścigu po Mazowszu.

Na kibicujących mieszkańców Ciechanowa czekał będzie mobilny punkt Informacji Turystycznej zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. W ramach działalności punktu rozdawane będą bezpłatne przewodniki po Mazowszu.

Szczegółowe informacje o wyścigu są dostępne na stronie internetowej organizatora: https://mazowieckigravel.pl/

W niedzielę 13 czerwca w Ciechanowie odbędzie się Cisowianka Mazovia MTB Marathon. To element odbywających się od 17 lat cyklu wyścigów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą organizowanego przez Mazovię wydarzenia oraz dyrektorem sportowym jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 r. Impreza słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Miasteczko rowerowe, start i meta tegorocznych zawodów będą rozstawione przy Zamku Książąt Mazowieckich.

Dystanse przygotował Cezary Zamana. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyć się będzie na dystansach ½ Pro i Pro. To najtrudniejsze i najbardziej prestiżowe odcinki. Młodzież powalczy o zwycięstwo na dystansie Hobby. Dla początkujących oraz seniorów zaplanowano dystans Fit. Cezary Zamana do Ciechanowa zaprasza też tych najmłodszych – częścią zawodów będą wyścigi z Rybką MiniMini. Udział w nich mogą wziąć dzieci do 6. roku życia.

Zapisy na Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można, korzystając z oficjalnego systemu on-line: https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/177. Rejestracja prowadzona będzie także w niedzielę 13 czerwca, w dniu zawodów.

Szczegółowe mapy tras, długości dystansów oraz godziny startów są dostępne na stronie internetowej organizatora: https://mazoviamtb.pl/13-06-ciechanow/.

Również w niedzielę imprezę dla amatorów rowerów organizuje Park Nauki Torus. Dzieci powyżej 7 roku życia będą mogły wziąć udział w warsztatach „Tajemnice jednośladów”. Dowiedzą się jak działa rower, poznają sposób działania żyroskopu i przestestują wytrzymałość kół w kontakcie z gwoździem. Zajęcia odbędą się 13 czerwca (niedziela) o godzinie 11.00. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej https://parknaukitorus.pl/, tel. 23 674 93 13.

Skip to content