17 marca miasto rozpocznie kolejny etap modernizacji ulicy M. M. Kolbego. Odcinek od skrzyżowania z ul. Szymanowskiego do ul. Monte Cassino będzie nieprzejezdny. Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów ZKM.

Wjazd na odcinek między ul. Szymanowskiego a Monte Cassino będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców oraz pojazdów budowy.

Od 17 marca przystanki autobusowe na ulicy Kolbego będą nieaktywne w obydwu kierunkach. W zamian uruchomione zostaną nowe przystanki na ulicy Dziemieszkiewicza (w obydwu kierunkach).

Nastąpi też zmiana przebiegu trasy linii autobusowej „3”. Od przystanku „Gostkowska” do przystanku „Graniczna/Płocka” komunikacja miejska będzie kursowała bez zmian (następnie ulicami Czarnieckiego, Widną, Leśną, Dziemieszkiewicza do Ronda Sybiraków i dalej bez zmian).

W sierpniu ubiegłego roku zakończył się pierwszy etap remontu ul. Kolbego. Nową nawierzchnię zyskał 200-metrowy odcinek od ul. Leśnej do ul. Szymanowskiego. Jezdnia została sfrezowana, uregulowano studnie deszczowe i sanitarne oraz wpusty deszczowe. Pojawił się na niej nowy asfalt.

Remont nawierzchni ul. Kolbego to przedsięwzięcie, o które postulowali mieszkańcy na spotkaniach osiedlowych z prezydentem.

Skip to content