Dziś (8 listopada) na osiedlu „Zachód” rozpoczęły się prace przy tworzeniu Funparku. Inwestycja realizowana przez miasto została wybrana przez mieszkańców w tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy kompleks rekreacyjny powstaje przy pętli miejskiej. Miasto wybuduje park do zabaw na świeżym powietrzu na niezagospodarowanym terenie pomiędzy rondem Sybiraków i ul. Bohaterów Września. Obszar zagospodarowania terenu to ponad 2000 m2.

Funpark będzie wyposażony w elementy linowe i wspinaczkowe oraz zestaw 2 trampolin ziemnych. Na podłożu wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia z piasku. Na pozostałym terenie parku uzupełniona będzie istniejąca nawierzchnia trawiasta, wykonawca prac zamontuje też ławki i kosze na odpady. Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku.

Nowa infrastruktura do zabaw i rekreacji zostanie wkomponowana w istniejący na terenie zagospodarowania drzewostan.

Korzystanie z parku trampolinowo-wspinaczkowo-linowego w Ciechanowie będzie bezpłatne. Jego umiejscowienie umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską oraz rowerem – w bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się ścieżka rowerowa poprowadzona wzdłuż pętli miejskiej.

To jeden z ośmiu projektów ogólnomiejskich, na które mieszkańcy zagłosowali w tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył 786 głosów.

Skip to content