Plac zabaw przy zbiegu ulic Parkowej i Zielonej na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich przeszedł modernizację. Zamontowano nowe urządzenia zabawowe i piaskownicę, ułożono nową nawierzchnię w postaci amortyzujących i bezpiecznych mat, odnowiono też ogrodzenie. Zadanie zostało zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt modernizacji placu zabaw został wybrany do realizacji przez mieszkańców osiedla „Podzamcze” w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, zdobywając największą liczbę głosów (ponad 700).

Zużyte urządzenia zabawowe usunięto, a na ich miejsce zamontowano nowoczesne przyrządy do zabaw i rekreacji. Są to: huśtawka podwójna, bujak, zadaszona piaskownica, pomost i drabinka. Na placu postawiono też nową tablicę z regulaminem. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznej, amortyzującej upadki nawierzchni mat poliuretanowych, które ułożono w strefach urządzeń zabawowych. Ogrodzenie placu zabaw zostało odnowione i pomalowane.

W tym roku także w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego urządzenia zabawowe zamontowano przy Miejskim Przedszkolu nr 10. Od sierpnia przedszkolaki mają do dyspozycji dwanaście urządzeń do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Skip to content