W położonym między ul. Armii Krajowej, Harcerską i Św. Floriana parku zamontowano nowe elementy małej architektury, które urozmaicają przestrzeń i umożliwiają odpoczynek. Zainstalowano też kolorowe, podświetlone konstrukcje, które porosną pnącza oczyszczające powietrze i zdobiące zagospodarowany teren.

Miasto zrealizowało kolejne prace, których celem jest uatrakcyjnienie tej części Ciechanowa. W parku zainstalowano 3 podświetlane, żebrowane konstrukcje w formie parasoli o wysokości 3 metrów i średnicy 3,5 metra, na których pną się rośliny.

Dla wypoczywających udostępniona została także 3-osobowa ławko-huśtawka. Urządzenie wykonano z ocynkowanej stali kwasoodpornej, lakierowanej proszkowo, z elementami drewnianymi, na których pojawiły się napisy z nazwą parku i oznaczeniem miasta.

Teren parku urozmaiciło 6 figurek dzieci-aniołków autorstwa znanego artysty Marka Sułka, umiejscowionych na podestach.

W najbliższym tygodniu pod pergolami zamontowane zostaną też 3 hamaki. Każdy z nich będzie zamocowany za pomocą bezpiecznych łańcuchów i szekli.

Park Miejski Jeziorko tworzy ponad 35 tys. roślin. Poza walorami rekreacyjnymi teren ten pełni też istotne funkcje ekologiczne w mieście. Stworzony w 2019 r. park jest terenem wypoczynku i zabaw dla wielu ciechanowian. Dzieci chętnie korzystają z alejek, wykorzystując je do jazdy na hulajnogach i rolkach. Często pojawiają się w nim także przedszkolaki, które korzystają z terenu do zabaw i edukacji. Chętni do mniej dynamicznego wypoczynku mogą spacerować i korzystać ze słońca opalając się na ławkoleżakach lub relaksować się na ławeczkach – jest ich blisko 50. W ubiegłym roku park wzbogaciły też domki dla owadów, które stanęły pośrodku kwietnej łąki, zdobiącej teren i dającej schronienie wielu owadom.

Skip to content