Na miejskim skwerze w centrum Ciechanowa dziś (30 września) rozpoczęła się budowa nowego oświetlenia. Plac Kościuszki rozświetli 8 nowych lamp, zwiększy się też bezpieczeństwo na pobliskim przejściu dla pieszych, które zostanie doświetlone. Renowację przejdą elementy małej architektury i murek na terenie placu. Pojawią się również nowe nasadzenia.

W pierwszej kolejności ustawione będą słupy oświetleniowe z lampami typu LED. Budowa oświetlenia będzie wymagała wykonania niezbędnego okablowania i montażu systemu sterowania. Celem inwestycji jest poprawa widoczności, a tym samym zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników terenu. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli też na zwiększenie bezpieczeństwa na pobliskim przejściu dla pieszych, które zostanie doświetlone.

Renowacji poddany będzie murek na placu i ławki, z których korzystają mieszkańcy wypoczywający na tym terenie.

Kolejnym etapem odnowiania skweru będzie uporządkowanie zieleni. Plac T. Kościuszki zostanie zagospodarowany przez wykonanie trawników oraz nowych nasadzeń roślin wieloletnich. Nasadzone będą drzewa i krzewy, m.in. długo kwitnąca (czerwiec-wrzesień) hortensja. Uzupełnienie aranżacji placu stanowić będą nasadzenia ozdobne bylin. Część trawników podlegać będzie ich ponownemu założeniu, pozostałe w celu odświeżenia zostaną poddane wertykulacji oraz aeracji.

Zagospodarowanie zieleni zostanie wykonane w ramach pozyskanych w tym roku przez miasto środków z budżetu Mazowsza. Wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów w Ciechanowie zostało dofinansowane w kwocie 200 tys. zł z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021.

Skip to content