11 listopada w mieście odbędą się uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Prezydent Miasta Ciechanów oraz Komendant Hufca ZHP Ciechanów. Dwa dni wcześniej (9 listopada) w miejskiej hali przy ul. Kraszewskiego 8 mieszkańcy będą mogli wysłuchać koncertu  „Chopin i Paderewski” w wykonaniu Anny Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), studentów Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Wojciecha Świętońskiego (fortepian). Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się 9 listopada.

O godz. 18.00 Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński zaprasza mieszkańców na koncert „Chopin i Paderewski”. W programie znajdą się pieśni Fryderyka Chopina oraz pieśni Ignacego Jana Paderewskiego. Wykonają je studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Opiekę artystyczną i merytoryczną nad koncertem sprawować będzie adiunkt dr Anna Mikołajczyk-Niewiedział. Przy fortepianie zasiądzie Wojciech Świętoński. Z uwagi na obowiązujące w kraju obostrzenia liczba miejsc w hali przy ul. Kraszewskiego jest ograniczona. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran) – zdobywczyni 7 Fryderyków, współpracuje między innymi z Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską i Operą Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie.

Wojciech Świętoński (fortepian) to jeden z trzech uczestników elitarnego Kursu mistrzowskiego Maestro Ivo Pogorelicha, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie. Aktywnie koncertował podczas obchodów Roku Karola Szymanowskiego oraz Roku Fryderyka Chopina. Jego występy inaugurowały Paradę Schumana oraz otwarcie Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Współpracuje z Filharmonią Narodową, jest też twórcą i dyrektorem artystycznym cyklu koncertów „Chwile ulotne” w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie.

Podczas koncertu wystąpią też uczniowie Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie: Aleksandra Utracka-Skoczeń (mezzosopran), Anna Lassak (sopran) i Mikołaj Brzeziński (bas-baryton).

11 listopada o godz. 10.00 w kościele farnym odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę. Następnie o godz. 11.30 rozpoczną się uroczystości patriotyczne na placu Piłsudskiego. Przy pomniku marszałka wartę pełnić będą harcerze oraz uczniowie szkół mundurowych. Oprawę muzyczną zapewni Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów. Miasto zostanie oflagowane wzorem lat ubiegłych.

Skip to content