W Szkole Podstawowej nr 4 zamontowano 750 indywidualnych, kodowanych szafek dla uczniów na podręczniki, przybory czy buty. Takie rozwiązanie miasto wprowadziło już w poprzednich latach w SP nr 3, SP nr 5 i SP nr 7.

Uczniowie SP nr 4 od nowego roku szkolnego będą mieli do dyspozycji nowoczesne szafki. Umożliwiają dzieciom pozostawienie swoich rzeczy w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Ich udostępnienie ułatwia też uczniom gospodarowanie przyborami szkolnymi w racjonalny sposób – nie trzeba będzie każdego dnia zabierać ze sobą ze szkoły do domu wszystkich książek czy podręczników w ciężkim plecaku.

Szafki są zamykane na zamek z kodem szyfrowym. Wewnątrz każdej z nich znajduje się jedna półka do przechowywania rzeczy potrzebnych dziecku w szkole. W drzwiczkach znajdują się otwory wentylacyjne. Wewnąrz zamontowano też po dwa metalowe wieszaki na ubrania.

Wszystkie 125 kompletów 6-cio skrzydłowych szafek wykonano ze stalowej blachy i solidnie przykręcono do podstawy z ławką wykonaną z profili stalowych oraz z siedziskiem ze sklejki lakierowanej. Zamontowano je w szatniach.

– Sukcesywnie od 2018 r. wyposażamy uczniów ciechanowskich podstawówek w indywidualne szafki. Montaż szafek już w czwartej miejskiej szkole finansujemy wyłącznie z pieniędzy z budżetu miasta. Państwowa subwencja na finansowanie oświaty z roku na rok stanowi coraz mniejszy procent wszystkich kosztów. Jako miasto bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby szkoły były przyjazne dzieciom i aby uczniowie mieli w nich dobre warunki do rozwoju – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W ubiegłym roku blisko 1000 indywidualnych szafek zamontowano w SP nr 3. W 2019 r. ponad 700 szafek oddano do użytku uczniom SP nr 5. W 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 udostępniono ich ponad 800.

Skip to content