Rozpoczęły się kolejne prace inwestycyjne na terenie miejskiego kąpieliska Krubin. IV etap modernizacji obszaru obejmuje wydłużenie i utwardzenie ciągów komunikacyjnych oraz montaż elementów małej architektury. To zwycięski projekt ogólnomiejski, który mieszkańcy wybrali w Ciechanowskim Budżecie Obywatelskim.

Popularne wśród mieszkańców i turystów kąpielisko Krubin zyska kolejne zaplecze rekreacyjne. Wybudowanych będzie 365 metrów ciągów komunikacyjnych dla spacerowiczów i rowerzystów. Ścieżki zostaną wykonane z naturalnych utwardzonych kruszyw. Zamontowane będą kolejne ławki oraz kosze na odpady.

Nowe ścieżki stworzą wygodny układ komunikacyjny za głównym zbiornikiem wodnym w kierunku zachodnim, pomiędzy dwoma pozostałymi zbiornikami.

– To już czwarty etap modernizacji kąpieliska, który realizujemy na wniosek mieszkańców. Ten teren ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać do rozbudowania całorocznego zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego. Konsekwentnie prowadzimy kolejne prace przyczyniające się do pozytywnych zmian całego terenu – mówi prezydent Krzysztof Kosiński.

W tegorocznym głosowaniu mieszkańców w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji wybrano 8 projektów ogólnomiejskich, w tym zadanie inwestycyjne na Krubinie. Miasto zrealizuje też 10 zadań o charakterze osiedlowym. Łącznie na realizację projektów wybranych przez mieszkańców ratusz przeznaczy ponad 2 mln zł.

Pierwszy etap rewitalizacyjny kąpieliska wykonano w 2017 r. Powstała wówczas szeroka plaża z miękkim piaskiem, odnowiono pomosty, uporządkowano teren, utworzono boisko do plażowej piłki siatkowej, zamontowano żagle przeciwsłoneczne. Pojawiły się kajaki i rowery wodne, stoły piknikowe, urządzenie zabawowe. Powstał także nowy pawilon dla ratowników, do którego utworzono zjazd. Ustawiono dwie przebieralnie, przenośne toalety, stojak na dwanaście rowerów, ławki i kosze na śmieci. W 2019 r. utworzona została ścieżka spacerowa wokół zbiornika głównego, dojście do zbiornika od ul. Dobrej, a także dojścia do zbiornika dla wędkarzy. Na terenie kąpieliska pojawiło się urządzenie zabawowe typu zamek i kolejne kosze na odpady. Zrealizowany w ubiegłym roku trzeci etap prac rewitalizacyjnych na obszarze kąpieliska Krubin objął udostępnienie infrastruktury technicznej do obsługi pomieszczeń sanitarnych (przyłącze wodociągowe i szczelny zbiornik na nieczystości) oraz ustawienie kontenera sanitarnego w sezonie kąpielowym. Zaplecze rekreacyjne wzbogacono o kolejne urządzenie zabawowe dla dzieci oraz elementy małej architektury. Zamontowano też drewniane pomosty dla wędkarzy, służące również wypoczywającym do celów widokowych.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i porządku teren został oświetlony. Zamontowano też kamery miejskiego monitoringu.

W tym roku na terenie wokół kąpieliska zabezpieczono też drzewa, które były uszkadzane przez bobry.

Wkrótce teren zostanie objęty ogólnodostępną siecią WiFi. Hotspot na Kubinie, umożliwiający bezpłatne korzystanie z sieci internetowej będzie zamontowany w ramach pozyskanych środków z Unii Europejskiej.

Skip to content