W Ciechanowie powstał „Funpark”. Inwestycja zrealizowana przez miasto została wybrana przez mieszkańców w tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Oddany dziś mieszkańcom nowy kompleks do zabaw na świeżym powietrzu powstał przy pętli miejskiej na obszarze ponad 2000 m2. Miasto wybudowało go na niezagospodarowanym wcześniej terenie pomiędzy rondem Sybiraków i ul. Bohaterów Września.

„Funpark” wyposażono w elementy linowe i wspinaczkowe oraz zestaw 2 trampolin ziemnych. Na podłożu wykonano bezpieczną nawierzchnię z piasku. Na pozostałym terenie do rekreacji uzupełniono istniejącą nawierzchnię trawiastą. Wykonawca prac zamontował też ławki i kosze na odpady. Infrastruktura do zabaw i rekreacji została wkomponowana w istniejący na terenie zagospodarowania drzewostan.

Lokalizacja „Funparku” umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską oraz rowerem – w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się ścieżka rowerowa poprowadzona wzdłuż pętli miejskiej.

To jeden z ośmiu projektów ogólnomiejskich, na które mieszkańcy zagłosowali w tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył 786 głosów.

Skip to content