Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ciechanowie przekazało ratownikom medycznym urządzenia i wyposażenie, które pomagają w realizacji codziennych zadań Zakładu Pomocy Doraźnej oraz podnoszą komfort pracy zespołów jeżdżących karetkami do pacjentów.

Darowizna przekazana przez miejską spółkę na rzecz Zakładu Pomocy Doraźnej umożliwiła doposażenie ambulansów, ale też przyczynia się do podniesienia komfortu pacjentów.

Do ZPD trafiły koce bakteriostatyczne oraz profesjonalne torby ratunkowe, wyposażone m.in. w aparaty do pomiaru ciśnienia, pulsoksymetry, worki samorozprężające, suchy lód, rurki ustno-gardłowe i aparaty do usuwania kleszczy i żądeł.

W ciechanowskim pogotowiu ratunkowym pracuje 37 osób. To personel ratowniczy, pielęgniarski i lekarski. W okresie wzmożonego zapotrzebowania na pomoc medyczną w pandemii zespoły ratownicze łącznie wyjeżdżają do pacjentów nawet 20-25 razy dziennie. To praca rotacyjna, która wymaga zapewnienia dostępności pracowników 24h na dobę. W ubiegłym roku ratownicy wyjeżdżali do pacjentów ponad 6 tys. razy.

– Każdy z wyjazdów do pacjentów covidowych potrafi trwać po kilka godzin, z uwagi na konieczność znalezienia miejsca dla pacjentów w przepełnionych szpitalach. Nasze zespoły pracują na pełnych obrotach. Każdego dnia decyzje muszą zapadać natychmiastowo, nie ma miejsca na niewłaściwą organizację czy błędy. Każda pomoc i wsparcie dla medyków w tym szczególnie trudnym i dramatycznym czasie jest dla nas bardzo cenna – powiedział Krzysztof Malinowski, Kierownik Zakładu Pomocy Doraźnej w Ciechanowie.

Darowizna PEC objęła także doposażenie socjalne dla ratowników, których warunki pracy w pandemii są szczególnie wymagające. Zarząd PEC wyposażył zakład m.in. w chłodziarki, kuchnie mikrofalowe, lampki na biurka, koce i poduszki.

– Praca ratowników w szczególności w obecnych okolicznościach wiąże się z wielką odpowiedzialnością i obciążeniem nie tylko psychicznym, ale też fizycznym. Jako miejska spółka zaoferowaliśmy wsparcie, aby solidarnie przyłączyć się do poprawy warunków pracy medyków w okresie pandemii. Elementy doposażenia karetek i zaplecza socjalnego zostały zakupione po konsultacjach z ratownikami – wskazała Prezes Zarządu PEC Małgorzata Niestępska.

Skip to content