10 listopada po raz szósty obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki. Z tej okazji w Parku Nauki Torus odbędą się warsztaty dla uczniów. 11 listopada zorganizowane będą zajęcia dla amatorów kostki Rubika.

Park Nauki Torus jest członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN. Wszystkie organizacje i instytucje będące członkiem porozumienia10 listopada obchodzą swoje święto.

10 listopada uczniowie ciechanowskich szkół będą mogli wziąć udział w  bezpłatnych warsztatach na temat szyfrów. Uczestnicy poznają różne techniki szyfrowania m.in szyfr Cezara i szyfry harcerskie. Bedą mogli również zapoznać się z niezwykłą historią polskich naukowców pracujących nad zagadką Enigmy.

Drugiego dnia SPiN Days czyli 11 listopada odbędą się warsztaty z układania kostki Rubika dla osób początkujących. Zajęcia potrwają dwie godziny i będą prowadzone w trzech grupach (o godz.11.00, 13.30 i 16.00). Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał zapewnioną kostkę. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Tegoroczne SPiN Days organizowane są w ramach projektu „SPINaj naukę” który Park Nauki Torus realizuje ze Stowarzyszeniem Społeczeństwo i Nauka SPiN oraz 11 instytucjami działającymi w kraju. Wydarzenia są dofinansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Skip to content