Przy stadionie miejskim w Ciechanowie powstanie nowoczesny budynek mieszczący zaplecze sanitarno-sportowe i techniczne. Pozyskane przez ratusz środki pozwolą na realizację kolejnego etapu modernizacji infrastruktury dla sportowców.

Obecnie istniejący budynek zaplecza sportowo-technicznego powstał przy stadionie pod koniec lat 60-tych i nie spełnia obecnych standardów sanitarnych i budowlanych. Środki finansowe pozyskane przez miasto umożliwią wykonanie jego rozbiórki i wybudowanie nowego obiektu, który będzie mieścił szatnie dla sportowców, zaplecze sanitarne oraz techniczne. Nowy budynek będzie miał 2 kondygnacje, jego łączna powierzchnia użytkowa będzie miała prawie tysiąc metrów. Na parterze będą mieściły się 4 szatnie, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne oraz siłownia. Na 1 piętrze – nowe biura i sala konferencyjna dla celów obsługi zawodów. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Pierwszy nasz wniosek rok temu mimo pozytywnej oceny formalnej nie otrzymał dofinansowania, ale nie zrezygnowaliśmy ze starań. W tym samym kształcie złożyliśmy go ponownie i w tym roku się udało. Po budowie profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej będzie to istotne uzupełnienie tego sportowego kompleksu. Teraz także zaplecze techniczne będzie na najwyższym poziomie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycję możemy zacząć jeszcze w tym roku – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Nowe miejsce będzie wykorzystywane przede wszystkim przez kluby sportowe (lekkoatletyczne i piłkarskie). Ponadto ze stadionu korzystali będą też uczniowie, uczestnicy zgrupowań i trenerzy w trakcie kursów. Władze miasta prowadzą również rozmowy o lokalizacji w nowym miejscu siedzib zainteresowanych ciechanowskich klubów sportowych.

Szacowany całkowity koszt realizacji projektu to około 5,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie z programu „Sportowa Polska 2021”.

W 2017 r. wybudowana została 6-torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400m, pokryta nawierzchnią z poliuretanu. Boisko piłkarskie zyskało nawodnienie. Zakupiono też wyposażenie lekkoatletyczne do rozgrywania zawodów z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wybudowano skocznię do skoku wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do rzutu dyskiem i rzutnia do rzutu oszczepem.

Skip to content