Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów wystąpi dla mieszkańców i turystów w niecodziennym wydaniu. Przy jej akompaniamencie będzie można przenieść się do lat 60. i 90., posłuchać popularnych przebojów i hitów filmowych. W lipcu i sierpniu na deptaku w centrum miasta zorganizowane zostaną międzypokoleniowe spotkania kulturalno-muzyczne.

Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie zagra w plenerze 23 lipca i 30 lipca o godzinie 19.00 i 13 sierpnia i 20 sierpnia godzinie 18.30.

Na koncertach pod chmurką instrumentaliści wystąpią z repertuarem, który do tej pory nie był prezentowany. Muzycy tradycyjnie zapewniają m.in. oprawę muzyczną ważnych i doniosłych wydarzeń kulturalnych oraz świąt patriotycznych w Ciechanowie. Tym razem na ul. Warszawskiej przy Kamienicy W18 będzie można posłuchać melodii ze znanych filmów, przebojów z lat 60. i 90. oraz popularnych utworów znanych i cenionych polskich wykonawców, m.in. Maryli Rodowicz czy Zbigniewa Wodeckiego.

Cykl muzyczno-kulturalny odbędzie się w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, które corocznie realizują w trybie konkursowym zadania publiczne na rzecz ciechanowian. Koncerty dofinansowane przez Urząd Miasta Ciechanów zostaną zorganizowane jako element przedsięwzięć międzypokoleniowych integrujących społeczność lokalną z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej.

Miasto rokrocznie podtrzymuje działalność muzyków funkcjonującej od ponad 100 lat orkiestry. W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ciechanowie, realizując zadania z zakresu kultury, ratusz wspiera prowadzenie naboru muzyków, procesu szkolenia, zakup instrumentów i umundurowania oraz przygotowanie i realizację koncertów.

Skip to content