29 sierpnia na miejskim stadionie odbędzie się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Zawody zostaną zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego i dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

Sympatycy lekkiej atletyki spotkają się 29 sierpnia o godz. 15.00 na stadionie przy ul. 3 Maja w Ciechanowie. Mityng otworzy sezon jesienny 2021 r.

Program zawodów jest bardzo różnorodny, począwszy od konkurencji sprinterskich, biegów średnich i długich po liczne konkurencje techniczne.

W mityngu wystartują zawodnicy z ciechanowskiego klubu Mazovia ProActiv: Kaja Chmielewska (na 300 m), podopieczna trenera Szymona Ogonowskiego oraz Zuzanna Pielacińska (na 100 i 200 m), która trenuje pod okiem Roberta Adamskiego. Kolejni ciechanowianie to wychowankowie trenera Zbigniewa Majewskiego. Na dystansie 400 m przez płotki wystartuje Julia Chodkowska, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski U-18 we Włocławku oraz Julia Kwasiborska, która we Włocławku była czwarta na 100 m, ustanawiając swój rekord życiowy 12,14 s. Na dystansie 100 m wystartuje też najlepszy ciechanowski sprinter Damian Trzaska. Warto przypomnieć, że Damian jest brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Suwałk na 200 m z wynikiem 21,28 s. Jako reprezentant Polski uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie, gdzie w sztafecie 4×100 m zdobył czwarte miejsce.

Skip to content