Między 30 października a 1 listopada pod bramami cmentarzy przy ul. Płońskiej i Gostkowskiej przy wsparciu miasta odbędzie się zbiórka publiczna Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci. Jej celem jest umożliwienie renowacji grobów na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej, w których spoczywają osoby zasłużone dla lokalnej społeczności oraz grobów wybranych ze względu na walory artystyczne i historyczne.

W tym roku stowarzyszenie przy współpracy z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta i Społeczną Szkołą Podstawową STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej w Ciechanowie zorganizowały zajęcia dla uczniów w szkole i w plenerze. Dzieci uprzątnęły wybrane grobowce na cmentarzu.

Kwesta tradycyjnie już będzie prowadzona w okresie Wszystkich Świętych. Osoby odwiedzające groby na ciechanowskich cmentarzach przy ulicach Płońskiej i Gostkowskiej będą mogły wesprzeć zbiórkę publiczną na renowację grobów wrzucając datki do puszek wolontariuszy.

Wolontariusze z identyfikatorami będą zbierali pieniądze przy wejściach na cmentarze przez trzy dni od 30 października do 1 listopada w godzinach 9.00-16.00.

Datki na działalność Wolontariatu Pamięci można przekazywać także do skarbonki ustawionej na skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W usytuowanej obok gablocie (ul. Warszawska) mieszkańcy Ciechanowa znajdą informacje dotyczącej dotychczasowej działalności stowarzyszenia.

Zbiórkę na renowację grobów można również wesprzeć przelewem na konto: Stowarzyszenie Wolontariat Pamięci: BS Płońsk O/Ciechanów 68 8230 0007 3002 7239 2000 0001.

W tym roku stowarzyszenie przy współpracy z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta i Społeczną Szkołą Podstawową STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I. Sendlerowej w Ciechanowie zorganizowało też zajęcia dla uczniów. Dzieci wzięły udział w wykładzie o zabytkowym cmentarzu przy ul. Płońskiej, a następnie odwiedziły nekropolię, na której wspólnie uprzątnęły wybrane mogiły.

Skip to content