Miasto powita tegoroczne wakacje smakami świata. W ramach „Kulinarnych Dni Ciechanowa” od 25 do 27 czerwca w różnych miejscach miasta odbędą się wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Na zamkowych błoniach pojawi się Strefa Craft Week – kulinarne miasteczko, na placu Jana Pawła II i w Parku Nauki Torus zorganizowane zostaną pokazy kulinarne z udziałem Mateusza Gesslera i finalistów MasterChef. Przeprowadzone będą warsztaty i degustacje. Odbędą się także kameralne wydarzenia muzyczne, m.in. w Fabryce Kultury Zgrzyt i Kamienicy W18. Do obchodów przyłączą się też przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne w mieście.

Tegoroczne Dni Ciechanowa, które tradycyjnie rozpoczynają sezon wakacyjny w mieście odbędą się w nowej formule. Z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia i ograniczenia wprowadzone przez rząd wydarzenia zostaną zorganizowane w kilku miejscach: na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich, na placu Jana Pawła II, na ul. Warszawskiej, na terenie Parku Nauki Torus oraz w Fabryce Kultury Zgrzyt. Można będzie zasmakować doskonałego jedzenia z różnych części świata. Nie zabraknie też muzyki i innych atrakcji, na które wraz z otwarciem lata czekają dzieci i młodzież.

W sercu miasta na błoniach zamkowych stanie Strefa Craft Week. Od 25 do 27 czerwca to kulinarne miasteczko będzie miejscem, gdzie w wydzielonych strefach zaprezentowane zostaną rzemiosło smaku, rękodzieło i warsztaty. Organizatorzy zaproszą też uczestników do strefy „Dookoła Świata”. Strefa Craft Week będzie czynna w piątek w godz.14.00-20.00, sobotę w godz. 10.00-22.00 i niedzielę od godz. 10.00 do 18.00.

W sobotę 26 czerwca w Parku Nauki Torus odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, w których uczestniczyć będą finaliści programu kulinarnego MasterChef: Joanna Studnicka i Mariusz Szwed. Dzieci upieką gofry i różne rodzaje pieczywa, których będzie można spróbować. Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00.

Tego dnia kucharze pojawią się także na błoniach zamkowych, gdzie o godz. 13.00 poprowadzą pokaz Burger Show, połączony z darmową degustacją.

Z kolei o godz. 15.00 na placu Jana Pawła II zmierzą się w widowiskowej bitwie na dwie 1,5 metrowe patelnie. Smak przygotowanych w ramach kulinarnej rywalizacji potrawy będą mogli ocenić mieszkańcy i turyści obecni przed ratuszem.

O godzinie 18.00 na placu Jana Pawła II odbędzie się pokaz kulinarny poprowadzony przez Mateusza Gesslera.

Kolejnego dnia, w niedzielę 27 czerwca o godz. 11.00 fani nowoczesności będą mogli wziąć udział w zaskakującym pokazie kuchni molekularnej w Parku Nauki Torus. Na to wydarzenie obowiązują zapisy.

Po południu o godz. 14.00 w Kawiarni W18 będzie można zobaczyć pokaz parzenia kawy połączony z degustacją i warsztatami.

Od 26 do 27 czerwca restauracje, puby, cukiernie, kawiarnie w mieście przygotują specjalne danie spoza karty za 15 zł (na miejscu i na wynos). Lokale gastronomiczne, które chcą dołączyć do akcji mogą zgłaszać się do COEK Studio do poniedziałku 21 czerwca (tel.: 570 809 003, e-mail: studio@coekstudio.pl).

W trakcie Kulinarnych Dni Ciechanowa nie zabraknie też strefy kultury.

W piątek 25 czerwca o godz. 18.00 w Klubokawiarni W18 odbędzie się III Ciechanowski Przegląd Sztuk Plastycznych, któremu towarzyszyła będzie wystawa plenerowa na ul. Warszawskiej.

Także tego dnia Fabryka Kultury Zgrzyt zorganizuje „Alternatywną Stronę Miasta”. O godz. 20.00 zagrają: Cała Góra Barwinków, Barwy i Dj Maken.

W sobotę 26 czerwca od godz. 13.00 na zielonej przestrzeni Parku Nauki Torus wystąpią śpiewający, utalentowani uczniowie szkoły VOICE by YUSH Łukasza Juszkiewicza.

Późny deser będzie miał miejsce tego samego dnia w Kawiarni W18. Muzyczny Wieczór z pianistką rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 na ul. Warszawskiej odbędzie się pokaz w wykonaniu Maori Taniec z ogniem.

Podczas Dni Miasta prezydent wręczy też nagrody za osiągnięcia artystyczne. Od 2016 r. każdego roku otrzymują je najzdolniejsi uczniowie, którzy w roku szkolnym poprzedzającym ich przyznanie reprezentowali Ciechanów w konkursach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej.

 

Skip to content