Rozpoczął się XXIV konkurs na najładniejszą posesję w mieście. Do 6 sierpnia najbardziej atrakcyjne ogródki i balkony można zgłaszać w jednej z czterech kategorii: „Budynki mieszkalne wielorodzinne”, „Budynki jednorodzinne”, „Obiekty użyteczności publicznej”, „Balkony oraz ogródki na terenach budownictwa wielorodzinnego”. W każdej z nich przyznane zostaną trzy nagrody pieniężne.

Właściciele najbardziej atrakcyjnych posesji i balkonów mogą już zgłaszać je do tegorocznej edycji konkursu. Tak jak w latach ubiegłych, konkurs objęty został patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.

Druki zgłoszenia oraz regulamin dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta przy ul. Wodnej 1 i w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska przy placu Jana Pawła II 6 (parter, pok. nr 22) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta http://bip.umciechanow.pl/dokumenty/zarzadzenie_79_2021.pdf.

Zgłoszenia należy składać w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Wodnej 1 lub w formie elektronicznej na adres e-mail: boi@umciechanow.pl.

Najpiękniejsze ogrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz zarządy osiedli i osoby trzecie (za wiedzą i zgodą właściciela posesji lub balkonu). W tegorocznej edycji nie mogą być zgłaszane obiekty, które zostały nagrodzone i wyróżnione w 2019 i 2020 r.

Wśród celów konkursu jest zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych jak również tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie ilości roślin miododajnych.

Skip to content