Wystartowała rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”. Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie 11-26 września. W tym roku dostępne będą też dodatkowe zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów. Wydarzenie patronatem objął prezydent Ciechanowa.

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla chętnych uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach, wśród których jest Ciechanów.

Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność. Warsztaty są organizowane przez szkołę Giganci Programowania, będą prowadzone przez trenerów – programistów. W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

W tym roku gry komputerowe będą konkurowały ze sobą o tytuł Najlepszej Gry Wszechczasów. Młodzi programiści zdecydują, która z nich ich zdaniem jest najlepsza na świecie. W programie zajęć znajdzie się ponadczasowy przedstawiciel gier sandboxowych Minecraft i trenujący refleks i podejmowanie szybkich decyzji w walce Fortnite. Dla fanów taktycznego myślenia ciekawym elementem będzie gra Among Us i jej Impostorzy. Wśród propozycji na warsztatach znajdzie się też popularny Robloxa i Brawl Stars. W konkurencji o najlepszą grę powalczą też również tytuły dla najstarszych naszych widzów – League Of Legends i CSGo.

Dla uczestników warsztatów przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, jak: tworzenie gier w Scratch, wyjątkowe przygody w Minecraft, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor oraz programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Autorzy programu postanowili poszerzyć akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. „Matematyczni Giganci” to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji.

Zajęcia będą zorganizowane z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi. Rejestracja na wydarzenie jest dostępna na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Skip to content