Mieszkańcy Ciechanowa, którzy dokarmiają w okresie jesienno-zimowym swobodnie żyjące koty mogą zgłaszać się po karmę i ciepłe budki dla czworonogów. W tym roku akcję koordynuje Stowarzyszenie Pies i Spółka w ramach realizacji zadań publicznych zleconych przez miasto. Celem inicjatywy prowadzonej w Ciechanowie jest pomoc zwierzętom w przetrwaniu chłodnych miesięcy oraz finansowe odciążenie ich społecznych opiekunów.

W tym roku miasto przekazało w drodze konkursu ofert na realizację zadań publicznych dotację na wsparcie realizacji zadań w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego m.in. Stowarzyszeniu Pies i Spółka. Środki finansowe pozyskane przez stowarzyszenie umożliwią wsparcie osób, które opiekują się wolno żyjącymi w mieście kotami.

Organizacja zakupiła 10 budek dla czworonogów, które bytują na terenie Ciechanowa. Ciepłe i odporne na jesienno-zimowe warunki atmosferyczne schronienia zostaną bezpłatnie przekazane społecznym opiekunom zwierząt.

W ramach dotacji udostępniona będzie też sucha karma dla kotów. Na ten moment zakupiono jej 180 kg. Karma będzie kupowana sukcesywnie w kolejnych miesiącach.

Społeczni opiekunowie wolno żyjących kotów mogą zgłaszać się po suche jedzenie dla zwierząt i budki do Stowarzyszenia Pies i Spółka (tel. 662 372 729). Wydawanie karmy i budek będzie następowało do wyczerpania zapasów.

Tegoroczny konkurs miasta na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie ekologii i ochrony zwierząt objął też dotacje dla Stowarzyszenia Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie, które zrealizowało projekt „Nowa buda – ciepły kąt”. Czworonogi przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały nowe budy, a boksy dla psów doposażono w dodatkowe schronienia, które dają wytchnienie latem i ciepło w zimowe dni.

Urząd Miasta finansuje również zabiegi kastracji kocic i suk należących do mieszkańców Ciechanowa. Koty wolno żyjące mogą przejść zabiegi z dofinansowaniem 100%, a właściciele kotów i psów domowych otrzymają dofinansowanie w wysokości 50% kosztu zabiegu. Dodatkowo każda suczka i kotka właścicielska będzie zaczipowana. Wykonawcą tego zadania w drodze konkursu ofert jest Stowarzyszenia Pies i Spółka.

Skip to content