W okresie wakacji dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach i lekcjach organizowanych w ramach projektu „Wiem z doświadczenia”. Zajęcia będą odbywały się w lipcowe i sierpniowe niedziele. 11 lipca najmłodsi zbudują pojazd napędzany przez akrobatę i poznają zasady dynamiki Newtona. Obowiązują zapisy.

„Wiem z doświadczenia” to cykl, podczas którego dzieci poprzez zabawę mogą poznać podstawowe prawa fizyki, zrozumieć chemię, matematykę czy astronomię. Zajęcia są nie tylko ciekawą i pożyteczną formą spędzenia czasu w wakacyjne niedziele. Mają na celu zaciekawić najmłodszych tematami otaczającego ich świata i zachęcić do dalszych, własnych poszukiwań oraz samodzielnego zgłębiania wiedzy zdobytej na warsztatach. W zależności od tematyki spotkania, zajęcia są kierowane do dzieci od 4 do 12 lat.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu +48 23 674 93 13.

Najbliższe warsztaty odbędą się w niedzielę 11 lipca (godz. 11.00 i 12.30). „Maszyny Proste” to zajęcia dla dzieci powyżej 8 roku życia, na których przy użyciu klocków LEGO BricQ Motion Prime będzie można samodzielnie zbudować pojazd i zrozumieć, jak ruch wahadła prezentuje trzy zasady dynamiki Newtona.

Kolejne spotkania będą zorganizowane:

  • 18 lipca („Pierwiastki chemiczne w życiu codziennym”),
  • 25 lipca („Świat w mapach” – zajęcia o kartografii, na których tworzone będą własne mapy),
  • 8 sierpnia („Galaktyka w słoiku” – o planetach układu słonecznego; warsztaty kierowane do dzieci od 4 roku życia),
  • 15 sierpnia („Podaj piłkę” – warsztaty z użyciem klocków LEGO, na których będzie można badać zjawiska fizyczne na przykładzie wyrzutni),
  • 22 sierpnia („Fraktale” – warsztaty łączące matematykę ze sztuką).

Spotkania będą odbywały się w dwóch grupach, można wybrać dogodną dla siebie godzinę.

Po zajęciach można udać się na zwiedzanie wystawy w budynku Parku Nauki Torus. Dzieci chętnie spędzają też czas wypoczywając na zielonym terenie przy wieży ciśnień. W budynku czynna jest kawiarnia serwująca m.in. świeże dania kuchni wegetariańskiej, desery i lody.

Skip to content