Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie organizuje dzień otwarty przytuliska. 24 października z okazji Dnia Kundelka sympatycy psów będą mogli odwiedzić zwierzęta między godz. 12.00 a 15.00. W programie będą wspólne spacery z psami, a dla dzieci przewidziano malowanie twarzy oraz gry i konkursy z nagrodami.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie, którym zarządza miejska spółka PUK, przebywa około 300 zwierząt. Większość z nich znalazło się tam z powodu porzucenia przez właścicieli. Można je przygarnąć, do czego zachęchęca też miasto.

Nieformalnie obchodzony w kraju Dzień Kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, jest okazją dla schronisk do propagowania adopcji zwierząt i otrzymania dodatkowego wsparcia od miłośników czworonogów. Święto jest obchodzone corocznie 25 października dla upamiętnienia wejścia w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt.

W niedzielę 24 października między godz. 12.00 a 15.00 będzie można dołączyć do obchodów Dnia Kundelka. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są atrakcje. Będzie też można wybrać psa do adopcji. Chętni do przygarnięcia zwierzęcia mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail: schronisko@pukciechanow.pl.

Urząd Miasta od lat wspiera inicjatywy polepszające byt porzuconych zwierząt. Zadania są realizowane m.in. w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. W lipcu tego roku we współpracy z wolontariuszami zakupiono nowe budy dla psów, które przebywają w Pawłowie. W ubiegłym roku, w ramach projektu „Wioska staruszków”, zamontowano boksy z wybiegami dla najstarszych czworonogów. W stałej rubryce Gazety Samorządu Miasta Ciechanów polecane są psy do adopcji.

Schronisko zachęca też sympatyków psów do dołączenia do grona wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami w przytulisku w weekendy. Do ich zadań należy m.in. wyprowadzanie psów na spacery, pielęgnacja, pojenie oraz poszukiwanie odpowiedzialnych właścicieli.

Skip to content