W środę 22 września w ramach akcji „Dzień bez Samochodu” podróżowanie autobusami komunikacji miejskiej będzie bezpłatne. Osoby korzystające z Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mogły dłużej jeździć za darmo.

W tym roku miasto po raz kolejny przyłącza się do organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W ramach przypadającego na zakończenie akcji „Dnia bez Samochodu” (środa, 22 września) korzystanie z przejazdów wszystkimi autobusami ZKM będzie bezpłatne.

Zyskają też amatorzy przejażdżek rowerowych. 22 września mogą oszczędzić, wypożyczając jednoślady na wszystkich stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia. Aby skorzystać z darmowych przejazdów wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Akcja ma na celu wpieranie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku.

Skip to content