Dziś rozpoczyna się cykl teatralny dla dzieci.  W czerwcowe piątki na plenerowej scenie przy ul. 17 Stycznia wystawiane będą spektakle dla najmłodszych, połączone z animacjami. Dla melomanów COEK Studio przygotował program „Muzycznych wieczorów”, które będą odbywały się w Kamienicy W18 w soboty. Wstęp jest bezpłatny.

4, 11 i 18 czerwca młodzi amatorzy sztuki teatralnej będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych spektaklach na świeżym powietrzu. Sztuki dla dzieci będą wystawiane przy siedzibie COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a) w ramach „Podwieczorków Teatralnych”. Na scenie w plenerze zaprezentuje się Teatr Forma.

Pierwszy skektakl odbędzie się dziś (4 czerwca) o godz. 18:00. Tematyką sztuki dla dzieci „O tym jak Pszczółka Maja poznała Cyber Wiedźmę” będzie problem uzależnień od mediów cyfrowych. Widzowie dowiedzą się, jak należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z Internetu. Spektakl w prosty i klarowny sposób prezentuje jak bezpiecznie używać mediów cyfrowych i odnaleźć radość w aktywności fizycznej oraz zabawie z rówieśnikami. Po spektaklu (od godz. 18.40 do 20.00) animatorzy poprowadzą taneczny program zabaw dla uczestników.

W sobotę 5 czerwca rozpocznie się cykl muzyczny kierowany do melomanów. O godzinie 19.00  w ramach „Muzyczych wieczorów” w Kamienicy W18 zabrzmią dźwięki pianina i skrzypiec, wypełniając ulicę Warszawską melodiami klasycznymi i filmowymi.

Na pianinie zagra Paulina Atmańska – absolwentka klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej, Na co dzień współpracuje z wieloma wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Sonia Bohosiewicz, Yoachim) oraz prowadzi własne trio wykonujące jej autorskie kompozycje. Ma wieloletnie doświadczenie pedagogiczne obejmujące naukę gry na fortepianie od podstaw, zakres muzyki rozrywkowej/jazzowej, czy też podstawy akompaniamentu. Partie skrzypiec wykona Sara Malinowska – absolwentka Akademii muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureatka konkursów solowych i kameralnych; współpracowała z wieloma gwiazdami muzyki klasycznej i rozrywkowej m.in. Krzysztofem Pendereckim, Leszkiem Możdżerem, Marekiem Mosiem i Aukso, Andrzejem Piasecznym, Diego Navarro, Johnnym Greenwoodem, Marcinem Wyrostkiem czy Anią Dąbrowską. Występowała w muzycznych programach telewizyjnych takich jak The Voice Of Poland, Szansa na sukces, Jaka to melodia, Mam Talent, Superdzieciaki, Hit Hit Hurra.

Kolejne „Muzyczne wieczory” odbędą się 12 czerwca (Jowitta Łasecka – wokal i Artur Twardowski – gitara), 19 czerwca (Daniel Cebula-Orynicz – wokal i Dawid Makosz – pianino) i 26 czerwca (Zuzanna Całka – pianino).

Skip to content