Już można zapisywać się na Szóste Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka. Mieszkańcy napiszą je 23 października w auli PUZ. Dyktando w tym roku tematycznie będzie nawiązywało do twórczości literackiej Stanisława Lema. Tekst podyktuje aktorka Katarzyna Żak. Prof. Jerzy Bralczyk wygłosi wykład.

Ci, którzy znają Elektrybałta, wiedzą do czego służy felicytometr czy mają wiedzę o fantomatyce w tym roku z pewnością mają szansę zawalczyć o słynne pióro Profesora Jerzego Bralczyka i cenne nagrody. Tegoroczne dyktando będzie ukłonem w stronę twórczości Stanisława Lema – jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction. Z okazji 100-lecia urodzin pisarza VI Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Bralczyka będzie oparte o twórczość literacką tego wybitnego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty i filozofa, którego powieści i opowiadania przetłumaczono na ponad czterdzieści języków.

Dyktando odbędzie się 23 października o godz. 10.00 w auli PUZ przy ul. ul. Wojska Polskiego 51. Zapisy już trwają. Będą możliwe do 21 października. Organizatorzy gwarantują udział w konkursie 120 osobom, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do dyktanda. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Aby wziąć w nim udział i zawalczyć o cenne nagrody należy wypełnić formularz elektroniczny https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc176lXL6Y91T9iKvDrphVTjMfRnj0fIVS_QllDhiAVE25JJQ/viewform lub wydrukować i wypełnić formularz dostępny na stronie wydarzenia „VI Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka” na Facebooku i wysłać go na adres e-mail stodyktando@gmail.com. Można też dostarczyć go do sekretariatu Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie.

Zaplanowano rywalizację w ośmiu kategoriach: Urzędnicy, Nauczyciele, Przedsiębiorcy, Dziennikarze, Działacze NGO, Uczniowie (klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych) i studenci, Służby mundurowe oraz Open.

Tekst dyktanda w tym roku odczyta aktorka Katarzyna Żak. W czasie przerwy profesor Jerzy Bralczyk wygłosi okolicznościowy wykład o języku przyszłości.

Wszyscy uczestnicy konkursu powinni przybyć do budynku PUZ w Ciechanowie co najmniej na 30 minut przed rozpoczęciem dyktanda. Prace uczestników zostaną sprawdzone przez Jury tego samego dnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 23 października 2021 roku około godziny 13.00 w auli PUZ.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

Dyktando jest organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe Nr 76 w Ciechanowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński.

Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w 2015 r. Wówczas tekst czytał dziennikarz Maciej Orłoś. Rok później tekst dla piszących dyktował aktor Wojciech Malajkat, następnie dziennikarka Paulina Chylewska i aktorka Grażyna Wolszczak.

Skip to content