Mieszkańcy i turyści coraz częściej wypożyczają rowery, którymi można przemieszczać się pomiędzy 10-ma stacjami w Ciechanowie. W czerwcu tego roku jednoślady pobrano ze stacji ponad 5 razy częściej niż w tym samym czasie 2019 r.

Tegoroczny sezon wystartował w kwietniu i będzie trwał do końca października. Od jego rozpoczęcia rowery wypożyczono ponad 21 tys. razy. To niemal tyle samo, ile łącznie w całym ubiegłym roku.

Największą popularnością jednoślady cieszyły się w czerwcu, kiedy na przejażdżki wypięto je ze stacji 6 858 razy. Równie często mieszkańcy i turyści jeździli w lipcu tego roku.

Najczęściej rowerzyści przemieszczają się na trasie między placem Jana Pawła II a krytą pływalnią MOSiR i na odcinku między ratuszem a stacją rowerową przy ul. Armii Krajowej. Ciechanowski Rower Miejski służy też mieszkańcom i turystom na trasie od dworca PKP do placu Jana Pawła II oraz z ratusza do stacji przy ul. Powstańców Wielkopolskich. System rowerów przydaje się także do podróży na Krubin, szczególnie na odcinku do ul. Armii Krajowej.

Ciechanowski Rower Miejski jest obsługiwany przez firmę zewnętrzną, która odpowiada za stan techniczny rowerów oraz ich relokację. Cykliści mają do dyspozycji 96 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla najmłodszych, rowery dla dzieci oraz tandemy. W mieście wybudowano już blisko 50 km ścieżek rowerowych. Ich budowa jest też uwzględniana w kolejnych projektach modernizacji dróg.

Skip to content