Ciechanów dołączył do największych miast z całego świata, które mają własną edycję Monopoly. Swoje wersje tej gry posiadają m.in. Nowy Jork, Londyn czy Sydney, a w Polsce m.in. Gdańsk, Kraków i Wrocław. W tworzenie edycji ciechanowskiej zaangażowali się prof. Jerzy Bralczyk, Quebonafide, Szymon Kołecki, Tomasz Majewski i Krzysztof Kosiński. Dochód ze sprzedaży przez miasto Monopoly Ciechanów zostanie przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek i bestseller w świecie gier, bijący rekordy popularności już od prawie 90 lat. Pierwsze Monopoly wydano w 1935 r. Dotychczas na całym świecie sprzedano kilkaset milionów gier.

– Chcieliśmy połączyć nowoczesną, atrakcyjną promocję miasta ze szczytnym celem, jakim jest wsparcie prowadzonego przez miejską spółkę schroniska dla zwierząt. Planszówki to cenna alternatywa dla dzieci i młodzieży, która pomaga budować więzi i wspólnie spędzać czas w kontrze do godzin poświęcanych na komputery. Pozwala też integrować rodziny, przyjaciół i bliskich, niezależnie od wieku – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Gra została stworzona przez ciechanowski ratusz we współpracy z firmą Winning Moves. W powstanie planszówki zaangażowali się znani ciechanowianie: prof. Jerzy Bralczyk, Quebonafide, Szymon Kołecki, Tomasz Majewski i prezydent miasta.

Monopoly Ciechanów łączy dobrą zabawę z edukacją. Gra pozwala na bliższe poznanie miasta z przymrużeniem oka. Zabawa konwencją umożliwia zaznajomienie się zabytkami, atrakcjami turystycznymi i miejską architekturą.

Gracze mogą np. rozgościć się w gabinetach neogotyckiego ratusza, a następnie pospacerować po dziedzińcu średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Szczęśliwy rzut kostką może zapewnić orzeźwiającą kąpiel na kąpielisku Krubin. Każdy gracz ma szansę, aby zdobyć całe miasto dla siebie, o ile nową stolicą Mazowsza nie zostanie Radom i nie należało będzie zapłacić nowego podatku.

Planszówkę można kupić od 17 lipca 2021 r. Będzie dostępna w Parku Nauki Torus. W pierwszy weekend sprzedaży jedna osoba będzie mogła zakupić 1 grę. Na przełomie sierpnia i września planszówka pojawi się też w sklepie internetowym Empik.com oraz w wybranych salonach Empik.

Dochód ze sprzedaży przez miasto Monopoly Ciechanów (koszt gry to 159 zł) wesprze ważny społeczny cel. Zostanie przeznaczony na modernizację budynku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

Skip to content