Miasto zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Do promocji włączyli się znani ciechanowianie. W spocie filmowym zrealizowanym przez ratusz wystąpili m.in. artyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, sportowcy, lekarze, seniorzy i młodzież. Kampania widnieje też w przestrzeni publicznej w postaci plakatów. W ramach promocji szczepień w najbliższą sobotę dawkę będzie można otrzymać w mobilnym punkcie przed ratuszem podczas Kulinarnych Dni Miasta – wydarzenia na powitanie lata.

Znani i cenieni mieszkańcy Ciechanowa inforumują, dlaczego zaszczepili się przeciw COVID-19. W kampanii wystąpili m.in. Szymon Kołecki – sztangista, złoty medalista Igrzyskach Olimpijskich, zawodnik MMA, ambasador Ciechanowskiej Kranówki, Alicja Szemplińska – piosenkarka, zwyciężczyni programów talent show, samorządowcy: były prezydent miasta Marcin Stryczyński i obecny prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

– Wierzę w naukę i zdaję sobie sprawę, że szczepienie chroni nie tylko mnie, ale także moich najbliższych czy współpracowników. To po prostu konieczność, która wynika z odpowiedzialności za wszystkich, z którymi się spotykam na co dzień. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze funkcjonującym mieście, bez narzucanych nam ograniczeń. Tak wiele teraz zależy od nas samych, abyśmy jesienią nie mieli powtórki z lockdownu – zaznaczył prezydent Kosiński.

Spot jest dostępny w internecie:

Ciechanowianie i turyści są zachęcani do szczepień także w przestrzeni miejskiej. Na wiatach przystankowych oraz słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty informacyjne.

Akcja zrealizowana przez ratusz ma na celu zachęcenie ciechanowian z różnych grup społecznych i w różnym wieku do szczepień. Można je wykonać w Samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych mieszczącym się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kraszewskiego. Punkt, w którym dawki do tej pory otrzymało około 14 000 osób został stworzony przez miasto we współpracy z lokalnym centrum medycznym w niespełna tydzień w kwietniu.

Według danych na stronach rządowych, aktualnie (stan na 25 czerwca 2021 r.) w regionie Miasto Ciechanów jest liderem pod względem odsetka zaszczepionych osób. W mieście zaszczepionych min. jedną dawką jest 48,7% osób. Na 43 883 mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 15 326.

W najbliższą sobotę możliwość sprawnego, bezpiecznego i wygodnego wykonania szczepień przeciw COVID19 pojawi się także podczas Kulinarnych Dni Miasta – imprezy organizowanej jednocześnie w kilku miejscach Ciechanowa w pierwszych dniach wakacji. W centrum miasta, przed ratuszem obecny będzie profesjonalny zespół szczepienny. Tak jak w Samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych, dawkę będzie można otrzymać bez konieczności wcześniejszej rejestracji, na miejscu. Warto pamiętać, że osoby niepełnoletnie będą musiały stawić się w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Dodatkowo w namiocie będzie bezpłatna możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru.

Sprawną i profesjonalną obsługę punktu zapewniają pracownicy medyczni Centrum Medycznego Arnica, pracownicy ratusza i jednostek podległych. Jego funkcjonowanie jest możliwe także dzięki zaangażowaniu pracowników WOPR i Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Szczepiąc się na pl. Jana Pawła II podczas Kulinarnych Dni Miasta w najbliższą sobotę, można będzie otrzymać upominki ufundowane przez ratusz, organizatora Craft Week w Ciechanowie oraz centrum medyczne Arnica.

Taka propozycja miasta to oferta dla osób, które do tej pory nie zdecydowały się jeszcze wykonać szczepienia, a chcą otrzymać dawkę sprawnie, w dogodnym dla siebie terminie, np. podczas weekendowego spaceru, czy właśnie bytności na Dniach Miasta.

 

Skip to content