Pierwsze miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców w rankingu „Perły Samorządu” zajęło Miasto Ciechanów. Prezydent Krzysztof Kosiński znalazł się na drugim miejscu wśród najlepszych prezydentów miast. Dziś (12 maja) ogłoszono wyniki ogólnopolskiego zestawienia samorządów organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną.

Jak podkreślają organizatorzy, celem rankingu jest docenienie gmin wyróżniających się m.in. jakością zarządzania. Nagrody zostały przyznane przez kapitułę po analizie pięciu obszarów działania miast: gospodarki, edukacji, zdrowia i opieki, cyfryzacji i środowiska, także w powiązaniu do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością. Partnerem merytorycznym rankingu była firma audytorska PwC, która opracowała wskaźniki do metodologii oceny poszczególnych samorządów.

„Perły Samorządu” przyznano w pięciu kategoriach: gmina do 5 tys. mieszkańców, gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejsko-wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców i gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. W ostatniej z kategorii Ciechanów został ogłoszony liderem w kraju. Wyniki podano dziś wieczorem (12 maja) podczas Kongresu Perły Samorządu, organizowanego w formule online w Gdyni.

W kategorii miast do 100 tys. mieszkańców za Ciechanowem uplasowały się kolejno Sanok i Suwałki.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wyłoniono też najlepszych włodarzy, którzy efektywnie realizowali zadania, byli zaangażowani w inicjatywy lokalnej społeczności i organizowali pracę urzędów oraz jednostek podległych. Krzysztof Kosiński zajął drugie miejsce w kraju w kategorii prezydentów miast do 100 tys. mieszkańców.

– Perła dla Ciechanowa jest przede wszystkim dowodem uznania konsekwentnie realizowanego kierunku rozwoju miasta. To efekt codziennej, rzetelnej pracy wielu kompetentnych, zdolnych i zaangażowanych osób. Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta, jednostek podległych i osobom współpracującym, którzy sprostali niełatwym wyzwaniom, jakie podejmujemy. Gratuluję zwycięzcom w pozostałych kategoriach – powiedział prezydent.

Kongres „Perły Samorządu” został zorganizowany przez Dziennik Gazetę Prawną już po raz piąty. Obejmuje m.in. spotkania z ekspertami i przedstawicielami najlepszych samorządów w Polsce. Tegoroczna edycja kongresu odbywa się w dniach 12-13 maja w formule online. Sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz gale wręczenia wyróżnień w rankingach można śledzić na żywo na: www.perlysamorzadu.gazetaprawna.pl/info

Skip to content