Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we współpracy z miastem zorganizują cykl szkoleń dla rodziców i opiekunów dotyczących bezpieczeństwa w wodzie, właściwej opieki nad dziećmi w trakcie korzystania z atrakcji wodnych oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnictwo w zajęciach będzie bezpłatne. Zapisy rozpoczną się 15 lipca.

Szkolenia pomogą rodzicom właściwie przygotować się do opieki nad dziećmi przebywającymi pod opieką dorosłych na otwartych akwenach i krytej pływalni. Pozwolą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach (na przykład w przypadku zachłyśnięcia wodą, wypadnięcia z kajaka, udaru słonecznego) i pomogą zrozumieć, jak właściwie przygotować dzieci do bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych.

Od 15 lipca można dzwonić pod numer telefonu: +48 577 337 786, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Cykl zostanie podzielony na 4 bloki tematyczne. W Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 17 Stycznia będą odbywały się zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkania na temat właściwego i odpowiedzialnego zachowania rodzica podczas pobytu z dzieckiem na krytej pływalni zostaną przeprowadzone na basenie przy ul. 17 Stycznia.

Na basenie odkrytym przy ul. Kraszewskiego i na kąpielisku Krubin ratownicy będą uczyli prawidłowego zachowania rodzica podczas pobytu z dzieckiem na wodach otwartych.

W ramach szkoleń organizowane będą też spotkania poświęcone właściwym zachowaniom rodziców podczas wypoczynku i korzystania ze sprzętu pływającego (kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowych). Zostaną zorganizowane na kąpielisku Krubin i na trasie spływu kajakowego Łydynią.

Zajęcia odbywać się będą w 15 osobowych grupach w następujących terminach: 10, 12, 14, 16 i 18 sierpnia. Każde z zajęć będą trwały 2 godziny.

Rodzice i opiekunowie będą przyporządkowani do grup zależności od wieku ich dzieci: od 0 do 1 roku, od 1 roku do 7 lat, od 7 do 15 lat.

Skip to content