Przy Szkole Podstawowej nr 4 zamontowano aktywne przejście dla pieszych. Celem wdrożonego rozwiązania jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, w tym w szczególności dzieci uczęszczających do szkoły.

Znak aktywny kat. D6 (tzw. aktywne przejście dla pieszych) zamontowano na drodze nr 50 Ciechanów – Płońsk. Ze znakiem zintegrowane jest też doświetlenie przejścia.

Wykonano również oznakowanie poziome. Na drodze wymalowane zostały 2 wyspy, na których dodatkowo zamontowano elementy i ustawiono dwa znaki kat. C9 oraz U-5A.

Przewężenie przy wyspach, montaż znaków i doświetlenia mają przyczynić się do spowolnienia ruchu w obrębie przejścia i poprawić bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do szkoły, mieszkańców oraz kierowców.

Projekt zrealizowano w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, radnych miasta i dyrekcji szkoły kierowane do ratusza.

Za zaprojektowanie i montaż bezpiecznego przejścia odpowiedzialny jest zarządca drogi nr 50 – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie Rejon w Mławie. Projekt został zatwierdzony przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Wydział BRD Oddziału Warszawa.

Skip to content