Na dziedzińcu ciechanowskiego Zamku Książąt Mazowieckich między 27 a 30 sierpnia odbędą się cztery koncerty. Wystąpią: Brodka, Tymek, Artur Rojek i Dawid Kwiatkowski. Z uwagi na nadal obowiązujący zakaz organizacji ogólnodostępnych imprez masowych wydarzenia będą biletowane. Sprzedaż biletów ruszy 16 sierpnia. Pierwszeństwo w kupnie biletów będą miały nieobjęte limitami osoby zaszczepione. Od 26 sierpnia bilety będą dostępne także dla osób niezaszczepionych.

W kraju nadal obowiązuje zakaz organizacji ogólnodostępnych imprez masowych, w związku z czym organizacja takich koncertów, w których w poprzednich latach uczestniczyły tysiące mieszkańców i turystów, jest aktualnie niemożliwa. Miasto nie rezygnuje z przygotowania wydarzeń na zakończenie lata, ale wprowadza ich inną formułę, dostosowaną do aktualnych obostrzeń.

Tegoroczne koncerty na Zamku Książąt Mazowieckich, w których udział wezmą znani i popularni artyści będą biletowane. Liczba biletów na każde z 4 wydarzeń muzycznych jest ograniczona w konsekwencji obowiązujących limitów uczestników wydarzeń kulturalnych.

27 sierpnia wystąpi Brodka, 28 sierpnia Tymek, 29 sierpnia Artur Rojek, a 30 sierpnia Dawid Kwiatkowski. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 20.00. Przed każdym z nich grany będzie też support.

Pierwszeństwo zakupu biletów będą miały osoby zaszczepione i mieszkające w Ciechanowie. Sprzedaż imiennych biletów dla tej grupy ruszy 16 sierpnia, będzie można je zakupić w siedzibie organizatora wydarzeń (COEK Studio, ul. 17 Stycznia 56a lub w Kamienicy W18). Jeden bilet kosztuje 20 zł.

Przy zakupie biletu konieczne będzie okazanie certyfikatu o odbyciu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania. W przypadku zaszczepionych osób niepełnoletnich chcących nabyć bilet na koncert, w trakcie zakupu biletów wymagana będzie obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Zaszczepieni rodzice i opiekunowie będą uprawnieni do zakupu biletów także dla swoich dzieci, które mając poniżej 12 roku życia nie mogą przyjąć dawki szczepionki z uwagi na obowiązujące przepisy.

Przy wejściu na koncert należało będzie posiadać przy sobie bilet, certyfikat szczepienia oraz dokument pozwalający na identyfikację osoby (dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną).

W przypadku dostępności biletów od 24 sierpnia będzie prowadzona ich sprzedaż dla osób zaszczepionych, które nie są mieszkańcami Ciechanowa. Następnie od 26 sierpnia bilety będą dostępne dla osób niezaszczepionych, bez względu na miejsce zamieszkania.

Osoby, które do tej pory nie przyjęły szczepienia, a chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 przed kupnem biletów, mogą sprawnie i bez konieczności wcześniejszej rejestracji przyjąć dawkę wybranej przez siebie szczepionki w Samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Kraszewskiego (hala sportowo-widowiskowa).

Punkt dysponuje zarówno dwudawkowymi szczepionkami firm Pfizer, Moderna i Astra Zeneca, jak i jednodawkowymi firmy Johnson&Johnson.

Istnieje możliwość otrzymania II dawki szczepienia, nawet jeśli I została podana w innym punkcie szczepień.

Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00. Kontakt z punktem szczepień: tel. 502 712 416, 518 474 145, 518 821 445.

Według danych rządowych, aktualnie (stan na 19 lipca 20201 r.) w Gminie Miejskiej Ciechanów zaszczepionych minimum jedną dawką jest już ponad 50% mieszkańców.

Skip to content