W celu zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Orylskiej i 3 Maja wprowadzono oznakowanie poziome. Wydzielono strefę, gdzie nie wolno parkować aut. Działanie zostało podjęte przez miasto w odpowiedzi na apele mieszkańców i radnych.

Z powodu wielokrotnych próśb od mieszkańców i radnych, jak również w wyniku zdarzeń drogowych, na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Orylskiej wprowadzono segregację ruchu kołowego. Na jezdni wymalowane zostało oznakowanie poziome, które ma na celu wyeliminowanie parkowania aut w obrębie skrzyżowania. Nowe oznakowanie wydziela strefę, gdzie nie ma możliwości zaparkowania samochodu.

Przy klasztorku w 2018 roku na miejskiej działce ratusz wybudował bezpieczny parking dla samochodów osobowych. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego parkowanie aut jest zabronione nie tylko w obrębie skrzyżowania, ale także w odległości mniejszej niż 10 metrów od niego, jak również w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Kierowcy jednak nadal parkowali samochody w obrębie skrzyżowania ulic 3 Maja i Orylskiej, co w znacznym stopniu przyczyniało się do obniżenia poziomu bezpieczeństwa na drodze. W obrębie skrzyżowania miały miejsce niebezpieczne zdarzenia. Zaparkowane przy krawędzi drogi samochody ograniczały widoczność poruszającym się prawidłowo po drodze kierowcom i zmniejszały bezpieczeństwo pieszych prawidłowo poruszających się po przejściu.

W najbliższym czasie zamontowane będą też dodatkowe znaki drogowe. Znaki STOP pojawią się na ul. Augustiańskiej (przy wjeździe na ul. Orylską) oraz na ul. Orylskiej (przy wjeździe na ul. 3 Maja).

Skip to content