Indywidualne, kodowane szafki na książki, przybory czy buty zostały zamontowane w Szkole Podstawowej nr 3. Takie rozwiązanie miasto wprowadziło już w kolejnej szkole. Szafki w poprzednich latach pojawiły się w SP nr 5 i SP nr 7.

Szafki będą udostępnione uczniom od początku nowego roku szkolnego. Wszystkie 958 szafek zamontowanych zostało w szatniach. Wykonane są z blachy stalowej, pomalowano je na niebiesko, pomarańczowo, zielono i żółto. Wewnątrz każdej szafki znajduje się jedna półka do przechowywania np. przyborów, podręczników, butów. Są także dwa haczyki na ubrania. Szafki zamykane są na zamek z kodem szyfrowym. W drzwiczkach znajdują się otwory wentylacyjne. Zostały przykręcone do podstawy z ławką wykonaną z profili stalowych oraz z siedziskiem ze sklejki lakierowanej.

– Inwestujemy w komfortowe rozwiązania dla uczniów z myślą o tym, aby odciążyć ich kręgosłupy i pozwolić na pozostawienie choć części wyposażenia plecaka w szkole. Na to pozwalają szafki przypisane do uczniów, które zamontowaliśmy już w kolejnej naszej szkole – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.

Skip to content