Miasto wyremontowało natryski w szatniach damskich i męskich na basenie przy ul. 17 Stycznia. Ratusz pozyskał na ten cel 90 tys. zł. ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Przeprowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji remont podniesie znacząco komfort i higienę osób korzystających z krytej pływalni. Inwestycja została przeprowadzona etapowo. W pierwszej kolejności skuto stare płytki i tynki, na nową wymieniono instalację wodną natrysków. Zamontowano też nowoczesne panele natryskowe oraz urządzenia sanitarne. Po wykonaniu hydroizolacji, na ścianach i podłogach ułożono nowe płytki gresowe.

Natryski na basenie służyły pływakom od około 20 lat. W tym czasie przechodziły jedynie bieżącą konserwację. Użytkowane przez wiele lat panele natryskowe, popękane płytki i stare urządzenia sanitarne wymagały wymiany.

W czerwcu na remont natrysków miasto pozyskało 90 tys. zł. z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”.

MOSiR wykorzystał też czas, kiedy z uwagi na decyzje rządu i stan epidemii, kryta pływalnia została czasowo zamknięta. W tym czasie realizowane były prace konserwacyjne. Naprawiono wentylację, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne, odnowiono także wybrane pomieszczenia.

Budynek basenu został oddany do użytku w 1998 r. W latach 2015-2016, dzięki pozyskaniu przez władze miasta dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, przeprowadzono pierwszą modernizację obiektu polegającą na: częściowej wymianie zdegradowanych elementów centralnego ogrzewania, częściowej wymianie okładzin podłogowych wokół niecek basenowych wraz z uszczelnieniem podłoża i wymianie wpustów ściekowych, wymianie ślusarki okiennej aluminiowej w głównej hali basenowej, wymianie opraw oświetleniowych i oświetlenia awaryjnego, wymianie siedzisk dla zawodników, montażu systemu pomiaru czasu wraz z nakładkami na stopnie startowe oraz tablice wyników. Z kolei na przełomie 2018 i 2019 roku wymieniono zjeżdżalnię.

Obiekt o łącznej kubaturze 34.673 mi powierzchni całkowitej 6.428 m2, na parterze, oprócz głównej hali basenowej, mieści szatnie z 420 szafkami, natryski, zaplecze basenowe, pomieszczenia obsługi i ratowników. Jego najważniejszą częścią jest hala basenowa z basenem sportowym o wymiarach 25 m x 15 m, głębokości od 1,6-1,8 m i sześcioma torami pływackimi o szerokości 2,25 m każdy oraz słupkami startowymi. Obok basenu znajduje się basen rekreacyjny o wymiarach 15 m x 8 m i głębokości od 0,75-1,10 m, wyposażony w urządzenia do odnowy biologicznej: bicze wodne oraz zjeżdżalnię wodną.

Na pływalni rokrocznie organizowanych jest szereg bezpłatnych imprez pływackich, w których każdorazowo uczestniczy ok. 1 000 osób.  W obiekcie regularnie trenują zawodnicy dwóch klubów sportowych (Międzyszkolny Pływacki Klub Sportowy oraz Klub Pływacki Ciechanów), jak również osoby indywidualne. Na basenie pływają też dzieci i młodzież z ciechanowskich szkół podstawowych, które bezpłatnie uczestniczą w zajęciach z nauki pływania w ramach zajęć sportowych.

Aktualnie w konsekwencji wprowadzonych przez rząd obostrzeń eksploatacja basenów jest zawieszona do odwołania (z wyłączeniem uczniów i działań klubów sportowych).

Logotyp województwa mazowieckiego. Stylizowany napis czerwoną czcionką, gdzie M przypomina serce. Niżej po prawej mniejszy napis szarą czcionką: Serce Polski.

Skip to content