12 grudnia odbędą się coroczne Mistrzostwa Ciechanowa w szachach dla dzieci od 6 do 8 lat. Trwają zapisy chętnych uczestników. Turniejowi patronuje prezydent miasta.

Zawodnicy zagrają systemem szwajcarskim – na dystansie 5 rund z tempem 10 minut na zawodnika. Organizator przewiduje udział około 30 uczestników.

Dzieci zagrają w klubie szachowym CH Mrówka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Szachy Ciechanów. Zawody zostaną zorganizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Podczas rund na sali gry będą mogli zatem przebywać tylko zawodnicy, organizatorzy i sędzia.

Udział w turnieju mogą wziąć dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół na terenie Ciechanowa. Można zgłosić się osobiście (z opiekunem prawnym), wysyłając zgłoszenie na adres e-mail organizatora lub za pośrednictwem przedszkola czy szkoły. Zgłoszenia do czwartku 10 grudnia przyjmuje sędzia główny zawodów Marian Rutkowski (adres e-mail:rutkowski.szachy@gmail.com lub sms na numer tel. 602 643 799).

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymają puchary oraz medale. Wszystkim uczestnikom wręczone będą też pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród jest Prezydent Miasta Ciechanów.

Skip to content