Osoby chcące poznać uroki Ciechanowa mają możliwość skorzystania z nowego narzędzia – wirtualnego spaceru. To także okazja, aby obejrzeć efekty zrealizowanych przez miasto inwestycji i rewitalizacji. Ponad 80 panoram to dokumentacja wyglądu najciekawszych zakątków miasta.

Spacer bez wychodzenia z domu jest możliwy poprzez wykonanie i montaż ponad 80 panoram, które złożono w interaktywną całość. Materiał został przygotowany na przestrzeni ponad roku. Dzięki zdjęciom panoramicznym można obejrzeć najciekawsze miejsca w Ciechanowie. Wirtualny spacer umożliwia również obejrzenie efektów licznych prac inwestycyjnych zrealizowanych przez ratusz, które w ostatnich latach zmieniły oblicze miasta.

Wirtualna wycieczka ulicami Ciechanowa prowadzi z placu Jana Pawła II w kierunku Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie można podziwiać widok z zamkowej wieży. Z zielonych błoń kieruje na ulicę Warszawską. Oglądając panoramy można bez wychodzenia z domu zajrzeć do zrewitalizowanej Kamienicy przy ul. Warszawskiej 18, gdzie mieści się m.in. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta i Kawiarnia W18. Spacer kieruje turystów do fontanny, przez Plac Kościuszki i ul. 3 Maja do Kościoła św. Tekli. Następnie na farską górę, gdzie wśród panoram można znaleźć się we wnętrzu Kościoła św. Józefa i podziwiać bogate zdobienia i wyposażenie zabytku oraz jego mury. Spacerując w dół rzeki Łydyni wirtualna wycieczka przenosi do Parku Marii Konopnickiej. Można także zobaczyć miejski stadion sportowy, most 3 Maja, wąskotorową lokomotywę i zielony labirynt. Dalej spacer wiedzie dzielnicą „Bloki” w kierunku dworca PKP, Hali Targowej „Bloki” oraz zrewitalizowanej Krzywej Hali. Ulicą 17 Stycznia kieruje przy obiektach MOSiR w kierunku ul. Płońskiej. Wirtualny spacer umożliwia wizytę w dzielnicy przemysłowej miasta oraz obejrzenie wieży ciśnień i Parku Nauki Torus. Można także odwiedzić tereny rekreacyjne: ciechanowski ogród botaniczny, zbiornik wodny „Torfy”, stworzony od podstaw park miejski „Jeziorko”, kąpielisko na Krubinie oraz pumptrack.

Warto nadmienić, że wiele lokalizacji miasta w popularnym Google Street View jest nieaktualnych, co uniemożliwia osobom spoza Ciechanowa podgląd aktualnego stanu zrewitalizowanych przez miasto przestrzeni, jak np. wieży ciśnień z uruchomionym już Parkiem Nauki Torus.

Spacer ulicami Ciechanowa w wersji wirtualnej jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów: https://www.umciechanow.pl/informacje_o_ciechanowie/wirtualny_spacer

Skip to content